18 lipca 2024
  • Home
  • Firma
  • Towary o niestandardowych wymiarach, czyli co można składować na regałach wspornikowych?
regały wspornikowe

Towary o niestandardowych wymiarach, czyli co można składować na regałach wspornikowych?

By on 5 listopada 2021 0 210 Views

Regały to podstawowe wyposażenie efektywnego magazynu, a regały wspornikowe umożliwiają przechowywanie towarów o niestandardowych wymiarach w bezpieczny sposób. Co jeszcze warto wiedzieć o regałach wspornikowych i kiedy to opłacalna inwestycja?

Co warto przechowywać w systemie wspornikowym?

Regały wspornikowe umożliwiają przechowywanie dłuższych elementów, w tym desek drewnianych, czy płyt z najpopularniejszych materiałów spotykanych na rynku wykończeniowym, listew z tworzyw sztucznych, paneli podłogowych, rur do różnorodnych instalacji, całej gamy materiałów budowlanych. Regały wspornikowe współpracują z wózkami widłowymi i wymagają ustalenia odpowiednich ścieżek komunikacyjnych. Większość prac związanych z wyciąganiem ładunków z regałów wymaga zaangażowania doświadczonych i dobrze zabezpieczonych pracowników. Wspornikowa konstrukcja przydaje się do składowania produktów o niestandardowych rozmiarach i zapewnia jednocześnie spore oszczędności przestrzeni. Wzmocnione regały wspornikowe wytrzymują ogromne obciążenia, spokojnie do kilku ton. Dobra praktyka zwiększająca efektywność gospodarki magazynowej to rozbudowa modułowa, a także zastosowanie ruchomych podstaw poprawiających dostępność do towarów.

Różne metody przechowywania i wyznaczania ścieżek komunikacyjnych

Regały wspornikowe rozwija się powszechnie o zabezpieczenia zapewniające większą stabilność i komfort serwisowania. W zależności od miejsca występującego w magazynie wyposażenie rozkłada się przy ścianie lub zamawia regały dwustronne. W takim przypadku najlepiej składować produkty w taki sposób, aby nie wystawały końcówkami na trasę wózka widłowego. Większość producentów systemów magazynowych zapewnia indywidualne podejście, więc warto z niego skorzystać na etapie projektowym. Na regałach wspornikowych towary układa się poziomo, z otwartym dostępem, ale można wykorzystać potencjał rozbudowy pionowej w celu lepszego zagospodarowania magazynu.

Wysoki poziom elastyczności wymagany w nowoczesnych magazynach

Regały wspornikowe cieszą się sporą popularnością w magazynach ze względu na dużą elastyczność i przystosowanie do zmiennych warunków rynkowych. To wyposażenie, które radzi sobie z ogromnym przekrojem produktów technicznych i pozwala na szybką rozbudowę wraz z rosnącymi wymaganiami przy kompletacji zamówień. Ciekawa praktyka to wystawianie konstrukcji na zewnątrz, na zasadzie magazynu otwartego. Wtedy warto regał zabezpieczyć, pokryć specjalistyczną farbą, czy nawet foliami.

Im większy zakres regulacji, tym lepiej dla użytkownika

Wysokiej klasy systemy posiadają regulowane poziomy i nie wymagają kosztownej, długoterminowej konserwacji. Sprawdzają się w zamknięciu oraz na otwartej przestrzeni przy magazynie.

Na zakończenie

Dobre wyposażenie magazynu umożliwiające przechowywanie towarów o niestandardowych gabarytach umożliwia obsługę szerszej gamy zamówień, bez straty wydajności. Regały wspornikowe to bardzo uniwersalna, często spersonalizowana inwestycja godna uwagi ze względu na modułową rozbudowę w zależności od oczekiwań.