16 sierpnia 2022
  • Home
  • Biznes
  • Naprawa silników samochodowych – jakie urządzenia będą pomocne?
wyciągarka do silników

Naprawa silników samochodowych – jakie urządzenia będą pomocne?

By on 16 września 2021 0 78 Views

Silnik to jeden z tych elementów samochodu, który wymaga precyzyjnej diagnostyki, a także dużej ostrożności przy wyjmowaniu. Żuraw do wyciągania silników to niezbędnik w każdym warsztacie, ale jak wybrać właściwe urządzenie?

Żuraw w porównaniu do wyciągarki elektrycznej

Żuraw do wyciągania silników zapewnia mechanikowi komfort podczas pracy z silnikiem. Urządzenie pozwala na zachowanie elastyczności ze względu na kółka transportowe i możliwość manewrowania na wąskiej przestrzeni, do tego jest bardzo precyzyjnie. To pozwala na wyjęcie silnika i ocenę podzespołów w idealnych, podwieszanych warunkach. Wyciągarka do silników w takiej postaci składa się z ręcznej pompy hydraulicznej i z mocnego łańcucha. Ze względu na stabilną konstrukcję żuraw radzi sobie z każdym ciężarem silnika, nawet do dwóch ton. Niektóre warsztaty doceniają możliwość złożenia wyciągarki do silników w celu ograniczenia zużycia przestrzeni roboczej. Sprzęt wypada dobrze w warsztacie stacjonarnym, ale też przy zadaniach mobilnych pod warunkiem postawienia na stabilnym podłożu. Żurawi używa się również do przenoszenia motocykli, skuterów, do drobnego rozładunku.

Większa mobilność to szybszy serwis i satysfakcja klienta

Najpopularniejsze opcje dostępne mechanikom to wyciągarki elektryczne, niestety dość awaryjne i właśnie proste żurawie z pompami hydraulicznymi o dużej żywotności. Z reguły mniej elektroniki przy podstawowych czynnościach diagnostycznych, tym lepiej ze względu na szybkie zużywanie się elementów nośnych. Żuraw coraz częściej wypiera suwnice zamontowane pod sufitem przez oszczędność podczas wyposażania warsztatu i mniejszą inwazyjność. Wyciągarka pod sufitem ogranicza mobilność mechanika, a żuraw pozwala wjechać bezpośrednio pod auto. Dokładność wyciągania silnika to podstawowe założenie przy planowaniu zakupu wyciągarki, ale wiele też zależy od warunków lokalowych, przestrzeni najazdowej.

Żuraw do wyciągania silników to urządzenie o prostej konstrukcji, mobilne, tanie w serwisowaniu.

inspiracja: opomax.com.pl – podnośniki samochodowe

  Biznes