16 czerwca 2024
Jaki smartband wybrać?

Jaki smartband wybrać?

By on 25 maja 2018 0 1660 Views

Potrzebujesz urządzenia, które ułatwi Ci codzienne monitorowanie aktywności fizycznej? A może szukasz dodatkowej motywacji? Wybierz inteligentną opaskę, która spełni Twoje oczekiwania.

Co to jest smartband i do czego służy?

Jest to proste urządzenie, które nosisz na nadgarstku. Wygląda podobnie jak bransoletka lub bardzo prosty zegarek elektroniczny. Niektóre modele są wyposażone jedynie w diody, pozostałe mają niewielkie wyświetlacze. Aby w pełni wykorzystać potencjał opaski, musisz pobrać jej dedykowaną aplikację na smartfon i podłączyć do niego smartband. Dzięki temu masz dostęp do informacji o swoich treningach, codziennej aktywności fizycznej (np. liczbie kroków), jakości snu, a także możesz dostosować różnego rodzaju parametry. Opaski zazwyczaj też wyświetlają powiadomienia z telefonu.

Jaki smartband wybrać?

Na samym początku zastanów się, po co potrzebujesz opaski. Chcesz wiedzieć, czy jesteś wystarczająco aktywny w ciągu dnia czy zmotywować się do codziennego ruchu? Zależy Ci na tym, aby była jak najbardziej samodzielnym akcesorium, czy wolisz używać smartfona?

  • Wyświetlacz – zazwyczaj te w opaskach są niewielkie, jednak umożliwiają sprawdzanie na bieżąco liczby wykonanych kroków, tętna czy też po prostu godziny. Model z diodami sprawdzi się za to, jeśli zależy Ci na minimalistycznym designie.
  • Pojemność baterii – smartbandy mają zdecydowanie bardziej wytrzymałe baterie od smartwatchy i działają dłużej na jednym ładowaniu. Najlepiej, jeśli możesz sobie pozwolić na jej ładowanie raz na dwa-trzy tygodnie.
  • Wygląd – opaska to dość sportowe akcesorium, które nosisz na ręku praktycznie bez przerwy. Warto zatem wybrać model, który pozwala Ci na korzystanie z wymiennych pasków i bransolet, żeby pasował zarówno do zwykłych, jak i tych bardziej eleganckich strojów.
  • Rodzaj zapięcia – niejeden już zgubił swój smartband podczas wycieczki czy spaceru. Wybierz zatem model z solidnym zapięciem.
  • Odporność na różne czynniki – z racji tego, że opaska towarzyszy Ci przez cały dzień, powinna również być szczelna. W końcu nie chcesz, aby przestała działać po zachlapaniu wodą lub dniu spędzonym na plaży, prawda?

Co jeszcze jest dla Ciebie ważne przy wyborze inteligentnej opaski?