27 maja 2024
  • Home
  • Firma
  • Niszczarka Wallner HD 120 vs niszczarka Wallner HD 300 – porównanie
niszczarka dokumentów

Niszczarka Wallner HD 120 vs niszczarka Wallner HD 300 – porównanie

By on 8 lutego 2022 0 183 Views

Wśród urządzeń biurowych zwiększających efektywność codziennej pracy bez wątpienia znajdują się niszczarki. To bardzo praktyczny sprzęt, dzięki któremu możliwe jest zadbanie o prawidłowe i bezpiecznie niszczenie dokumentów, a także porządek na stanowisku pracy. Niszczenie dokumentów kluczowe jest zwłaszcza w przypadku wydruków, które zawierają wrażliwe dane osobowe lub informacje dotyczące spółki. W tym tekście zwróciliśmy uwagę na popularne modele niszczarek Wallner HD 120 oraz Wallner HD 300. Jak wypadają w porównaniu ze sobą?

Niszczarka Wallner HD 120

To bardzo popularny model kompaktowej niszczarki biurowej, która sprawdza się zarówno w użytkowaniu domowym, jak i w biurze. Niszczarka Wallner HD 120 dostępna jest w dwóch podstawowych wersjach: C2 i C4. Obie wersje tej niszczarki zajmują stosunkowo mało miejsca i z powodzeniem znajdziesz dla nich miejsce nawet w małej przestrzeni biurowej. Niszczarka Wallner HD 120 poradzi sobie z niszczeniem kartek papieru oraz płyt CD, kart plastikowych, zszywek i spinaczy. Oba warianty przygotowano do pracy ciągłej przez 10 minut, a następnie wymagają odpoczynku. Poziom hałasu niszczarek Wallner HD 120 wynosi mniej niż 55 dB, dlatego nie zakłócają codziennej pracy biurowej. Zarówno wersja C2, jak i C4 posiadają moc 310W, wagę 9,8 kilograma oraz pojemnik na ścinki o pojemności 20. litrów.

Wyższy poziom bezpieczeństwa danych zapewnia wersja C2, która posiada 4. poziom bezpieczeństwa zgodnie z normami DIN 32757, a także 5. poziom tajności zgodnie z normami DIN 66399. Ponadto obie wersje modelu HD 120 różnią się szerokością cięcia. W obudowie wbudowano dedykowane okienko, dzięki któremu możliwa jest kontrola poziomu napełnienia koszta. Niszczarki Wallner posiadają również blokadę, dzięki czemu zachowują stabilną pozycję w trakcie użytkowania.

Niszczarka Wallner HD 300

Jak na tle wcześniej opisanego modelu wypada bardziej wydajna niszczarka Wallner HD 300? Przede wszystkim również dostępna jest w wersjach C2 oraz C4, które nieznacznie różnią się parametrami technicznymi. Przede wszystkim model HD 300 pozwala na jednoczesne niszczenie blisko dwukrotnie większej liczby kartek (14 w porównaniu do 8), a także posiada szersze wejście na papier. Z głównych różnić należy również wymienić przystosowanie urządzenia do pracy ciągłej przez 20 minut (dwa razy dłużej), a także zdecydowanie większą moc (500W) i pojemność pojemnika na ścinki (38 litrów). Większe gabaryty niszczarki przekładają się również na ponad dwukrotnie większy ciężar, który wynosi 21,3 kilogramów. To sprzęt, który zaspokoi potrzeby bardziej wymagających klientów i jest przystosowany do intensywnej pracy biurowej. Mimo lepszych parametrów technicznych, niszczarka Wallner HD 300 nie jest dużo droższa od swojej mniejszej alternatywy.

Obie niszczarki są bardzo podobne pod względem wybranych parametrów, w tym poziomu bezpieczeństwa i tajności według przytoczonych wcześniej norm, a także poziomu generowanego hałasu w trakcie pracy. Ponadto oba modele niszczarek posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem, automatyczny system start/stop, sygnał świetlny LED oraz optyczny wskaźnik napełnienia worka na ścinki.

Ostateczny wybór niszczarki do domu lub biura jest sprawą indywidualną, ale na pewno warto postawić na taki sprzęt przy swoim stanowisku pracy. Jego obecność bardzo szybko wpłynie na naszą codzienną efektywność.