16 sierpnia 2022
  • Home
  • Biznes
  • Jak ułatwić sobie podlewanie w ogrodzie?
narzędzia ogrodowe

Jak ułatwić sobie podlewanie w ogrodzie?

By on 18 marca 2022 0 37 Views

Aby cieszyć się miłym dla oka i dobrze zorganizowanym ogrodem, należy szczególną uwagę poświęcić nawadnianiu roślin. Te odwdzięczą się pięknym wyglądem i odmienią charakter zielonej przestrzeni. W jaki sposób ułatwić sobie ich podlewanie? Oto kilka sprawdzonych wskazówek.

Tradycyjna konewka – czy to dobre rozwiązanie?

W niewielkim ogródku wystarczy skorzystać z pojemnej konewki, aby móc nawodnić rośliny i zadbać o ich prawidłowy rozwój. Ergonomiczny model o preferowanej pojemności sprawdzi się doskonale na mniejszej przestrzeni, a niektóre modele pełnią również funkcję wygodnego spryskiwacza. Przedmiot ten znalazł bardzo szerokie zastosowanie, lecz w dużych ogrodach użytkowanie go może być bardzo czasochłonne i niezbyt komfortowe.

Wówczas warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania w postaci wysokiej jakości zraszaczy ogrodowych, funkcjonalnego węża oraz niezbędnych akcesoriów, które znacznie ułatwią pracę. Jednak o zakupie tychże elementów nigdy nie powinien decydować przypadek, a dokładna analiza specyfikacji technicznej.

Wąż ogrodowy

Wysokiej jakości wąż ogrodowy będzie wręcz niezastąpiony podczas pracy w większym ogrodzie, gdzie liczą się praktyczne rozwiązania. Przed dokonaniem wyboru zwróć uwagę na kilka parametrów technicznych, dzięki czemu na pewno sięgniesz po idealny model.

Kluczową kwestię stanowi długość węża, gdyż należy wybrać model dostosowany do powierzchni nawadnianego terenu. Węże można spajać za pomocą złączek, lecz zbyt długa konstrukcja wpływa na osłabienie ciśnienia. Kolejny ważny aspekt to średnica węża ogrodowego. Im jest większa, tym lepiej akcesorium sprawdzi się na dużej przestrzeni.

Warto również zwrócić uwagę na materiał wykonania oraz liczbę warstw. Im jest ich więcej, tym konstrukcja będzie wytrzymalsza na uszkodzenia. Najlepsze akcesoria mają oplot w formie spiralnej. Ponadto renomowani producenci sięgają po syntetyczny kauczuk oraz PCV.

Trudno nie wspomnieć o dodatkowych akcesoriach, które znacznie ułatwią proces nawadniania roślin. Wystarczy sięgnąć po praktyczny zwijacz do węża ogrodowego czy wózek, który pozwoli bardzo szybko i sprawnie przetransportować go na miejsce.

Zraszacz ogrodowy

Zraszacze ogrodowe dostępne są w kilku wariantach. W dużych ogrodach doskonale sprawdzi się model statyczny, który może dystrybuować wodę w różnych kierunkach, co stanowi bardzo efektywne rozwiązanie. Oczywiście im teren jest większy, tym więcej zraszaczy należy zainstalować, tworząc zaawansowany system nawadniania.

Dobrym rozwiązaniem może być również zraszacz sektorowy, który obraca się w prawo i w lewo. To lekkie i mobilne urządzenie można łatwo przenosić, więc również znajdzie zastosowanie w dużym ogrodzie.

Wśród zraszaczy ogrodowych można wyróżnić także model wahadłowy czy obrotowy. Należy zawsze pamiętać, aby robić zakupy w sprawdzonych sklepach i wybierać propozycje od renomowanych producentów. Wówczas można spodziewać się wieloletniej trwałości i komfortu użytkowania na wysokim poziomie.

  Biznes