1 maja 2024
  • Home
  • Uroda
  • Kiedy warto zdecydować się na korektę powiek?
korekta powiek

Kiedy warto zdecydować się na korektę powiek?

By on 7 listopada 2022 0 125 Views

Korekta powiek jest zabiegiem, na który decydują się osoby mające problem z opadającą powieką lub workami pod oczami. Jeszcze do niedawna wymagana była interwencja chirurgiczna, dziś coraz popularniejsza staje się laserowa korekta powiek.

Zastosowanie lasera w medycynie estetycznej jest obecnie bardzo powszechne, jest możliwość z jego pomocą wykonanie nieoperacyjnej korekty powiek. Pozwala to na minimalizację ryzyka wywołanego ingerencją we wrażliwe obszary twarzy, a także ograniczeniem wystąpienia skutków ubocznych. Zdecydowanie laserowa korekta powiek wymaga również krótszej rekonwalescencji. Zabieg zawsze przeprowadzany jest przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej, dlatego jest absolutnie bezpieczny.

Kto powinien zdecydować się na laserową korektę powiek?

Lifting powiek pomaga w estetycznej poprawie wyglądu okolic oczu. Pomaga w podniesieniu opadającej górnej powieki, likwiduje worki pod oczami, pozwala na redukcję zmarszczek powieki górnej oraz dolnej. Jest zalecany, jeżeli pacjent chce napiąć skórę w okolicach oczu i ją wygładzić.

Jak wygląda laserowa korekta powiek?

W trakcie zabiegu lekarz medycyny estetycznej wykorzystuje laser do odparowania nadmiaru skóry zgromadzonej nad górną lub dolną powieką oka. Podgrzewa głębokie warstwy skóry dla utrwalenia efektu. Dochodzi w tym czasie do przebudowy włókien kolagenowych i tworzenia się nowych. Dodatkowo złuszczany jest naskórek. Stymulacja prowadzi do regeneracji skóry i jej odmłodzenia. Skóra wokół oczu jest dzięki temu jędrna i napięta. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, poprzez nałożenie na powieki kremu znieczulającego. Dla ochrony wzorku, w trakcie zabiegu pacjent ma założone specjalne osłony, chroniące przed promieniami lasera.

Laserowa korekta powiek górnych oraz dolnych

Zabieg laserowej korekty powiek można przeprowadzić zarówno na powiekach górnych, jak i dolnych. Laser wykonuje nacięcie w miejscu naturalnych bruzd występujących na powiece górnej. Energia lasera napina skórę, dając jednocześnie efekt liftingu. Rana zaszywana jest szwem kosmetycznym. W przypadku dolnej powieki, nacięcie wykonywane jest tuż pod rzęsami, konieczne jest oddzielenie skóry od tkanki tłuszczowej i mięśni. Nadmiar skóry jest wycinany, a to pozwala na pozbycie się tzw. worków pod oczami.

Zalecenia po korekcie powiek

Laserowa korekta powiek może spowodować drobne skutki uboczne m.in. obrzęk oraz rumień. Na powiekach mogą również pojawić się niewielkie strupki. Objawy powinny ustąpić po 5-7 dniach. Efekty zabiegu są widoczne już w pierwszym tygodniu po jego przeprowadzeniu. Przez następne kilka tygodni powieka kształtuje się na nowo dając optymalny efekt. Całkowita przebudowa skóry następuje maksymalnie do 5 miesięcy.

U kogo laserowa korekta powiek nie może zostać przeprowadzona?

Korekta powiek przy użyciu lasera nie może zostać wykonana u osób cierpiących na choroby nowotworowe, ze skłonnościami do bliznowców oraz u osób mających problem z krzepliwością krwi.

  Uroda