16 czerwca 2024
  • Home
  • Uroda
  • Mezoterapia igłowa – poznaj jej wszystkie zalety
szkolenie z mezoterapii

Mezoterapia igłowa – poznaj jej wszystkie zalety

By on 23 grudnia 2022 0 120 Views

Mezoterapia igłowa to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów kosmetycznych. W zależności od obszaru ciała pomaga walczyć z problemami cery, jak i skóry głowy. Szkolenie z mezoterapii to dla każdego specjalisty kosmetologa inwestycja w podniesienie jakości wykonywanych zabiegów i zwiększenie zaufania klientek.

Szkolenie mezoterpia – dlaczego warto?

Mezoterpia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów nawilżenia i rewitalizacji skóry. Pomaga walczyć ze zmarszczkami, przesuszeniem, cieniami i utratą jędrności. Nic dziwnego, że coraz więcej pacjentek wybiera się na mezoterapię igłową całej twarzy, okolicy pod oczami czy głowy. To coraz bardziej pożądany i poszukiwany zabieg w ofercie gabinetów kosmetologicznych. Szkolenie z zakresu mezoterpaii pozwala poznać teoretyczne i praktyczne tajniki tego zabiegu.

Mezoterapia – szkolenie praktyczne i teoretyczne:

Każda pacjentka oddając się w ręce kosmetologa chce mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w sterylnych warunkach, odpowiednią techniką i z indywidualnym podejściem uwzględniającym stan i problemy jej cery. Aby było to możliwe należy odpowiednio rozpoznać problem oraz dopasować technikę i preparat. Szkolenie obejmujące część teoretyczną i praktyczną pozwoli profesjonalnie przeprowadzić zabieg od wywiadu, aż po pielęgnację końcową.

  • Część teoretyczna obejmuje: wskazanie obszarów, które mogą być poddane tego typu zabiegowi, doborowi preparatów oraz zaleceniom, przeciwskazaniom i  pielęgnacji po zabiegu. Specjalista omawia techniki iniekcji. Kursanci poznają metody odpowiedniego doboru preparatów, tak aby zabiegi oferowane w gabinecie były jak najbardziej skuteczne.
  • Część praktyczna obejmuje zabieg pokazowy. Osoba szkoląca przeprowadza pełny zabieg mezoterpaii igłowej na modelce. Podczas pokazowej mezoterapii ponownie omawiane są wszystkie etapy zabiegu oraz technika. Do części praktycznej zaliczają się także zabiegi wykonywane przez uczestników.

Mezoterapia igłowa szkolenie – jak dbać o skórę po zabiegu

Mezoterapia igłowa wymaga odpowiedniego przygotowania pacjenta, zebrania informacji oraz dobraniu pielęgnacji. Po wykonaniu zabiegu lub zakończeniu kuracji mezoterpaii igłowej należy odpowiednio dobrać preparaty do stosowania na co dzień  oraz pouczyć o rezygnacji z niektórych aktywności. Stosowane preparaty powinny być dopasowane do problemu pacjenta, ewentualnych alergii czy przeciwskazań. Lekarz/kosmetolog przeprowadzający zabieg na podstawie przeprowadzonego wywiadu musi zasugerować odpowiednią pielęgnację.

Zabieg mezoterapii jest jednym z najbardziej pożądanych zabiegów medycyny estetycznej. Wykonywany odpowiednią techniką, preparatem i zamknięty pielęgnacją pozwala osiągnąć spektakularne efekty.

 

  Uroda