27 maja 2024
  • Home
  • Uroda
  • Czym jest i na co działa masaż kobido?
masaż kobido

Czym jest i na co działa masaż kobido?

By on 11 września 2023 0 91 Views

Nie każdy ma odwagę podejmować się zabiegów chirurgii estetycznej w obrębie twarzy. Wiążą się one zawsze z pewnym ryzykiem nieodwracalnego oszpecenia, choć zdarza się to bardzo rzadko. Ze względu właśnie na osoby obawiające się interwencji chirurgicznej powstaje coraz więcej ofert zabiegów nieinwazyjnych. Jednym z nich jest masaż kobido, który bardzo szybko zyskał miano niechirurgicznego liftingu twarzy. 

Czym jest masaż kobido?

Masaż ten jest bardzo intensywnym zabiegiem, działającym na głębokie struktury skóry. W jego trakcie wykorzystywane są kosmetyki zawierające składniki aktywne pozwalające na dokładne odżywienie skóry. Masaż kobido jest szczególną formą masażu, wywodzącą się z chińskich założeń medycznych. Za pomocą specjalnie dobranych ruchów – powolnych i szybkich, uzyskuje się efekt liftingu, a dodatkowymi rezultatami są:

  • odprężenie,
  • uwolnienie toksyn ze skóry,
  • pobudzenie pracy nerwów, skóry i mięśni.

Stanowi to naturalną alternatywę również dla zabiegów ingerencyjnych, takich jak zastrzyki z botoksu lub kwasu hialuronowego.

Jakie korzyści niesie masaż kobido?

Masaż ten jest bardzo korzystny dla kondycji skóry twarzy. Stosowany regularnie prowadzi do powstania naturalnego efektu odmłodzenia. Głównymi zaletami masażu kobido są:

  • zniwelowanie napięcia mięśniowego, co przekłada się na zmniejszenie zmarszczek mimicznych,
  • zmniejszenie oznak starzenia się skóry,
  • odzyskanie młodszego wyglądu twarzy w efekcie masażu głębokiego mięśni,
  • przyspieszenie regeneracji poprzez pobudzenie metabolizmu komórkowego.

Jak szybko pojawia się poprawa?

Większość efektów masażu kobido pojawia się już po pierwszej sesji, jednak nie utrzymują się one wtedy długo. Zabieg ten trzeba wykonywać regularnie, by jego efekty mogły się utrwalić. Zmiany w wyglądzie pojawiają się po pewnym czasie. Zazwyczaj powoli i subtelnie, ale zauważalnie. Twarz po regularnych sesjach masażu kobido zaczyna wyglądać na bardziej wypoczętą, odżywioną i młodszą. Zabiegi te powinno się wykonywać 2 razy w tygodniu przez okres co najmniej 6 miesięcy. Po tym czasie częstotliwość masaży można zmniejszyć, jednak nie rezygnować całkowicie, aby utrwalić efekty.

Kiedy i kto może skorzystać z masażu kobido?

Z tej formy masażu korzystać można bez ograniczeń jeśli chodzi o pory roku, zaś najlepszym czasem na jego wykonanie jest popołudnie lub wieczór. Oczywiście nie jest to konieczność, ponieważ przy braku czasu po południu równie dobrze można się udać na masaż kobido rano. Nie ma też dużych ograniczeń jeśli chodzi o przeciwwskazania do jego wykonywania. Zrezygnować z takich zabiegów powinny jedynie osoby z gorączką, posiadające rany lub stany zapalne na skórze twarzy oraz osoby z nadciśnieniem tętniczym.

Masaż kobido jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na zdrowej i jędrnej skórze twarzy Umożliwia on osiągnięcie oczekiwanych efektów bez konieczności ingerencji chirurgicznej, lub zabiegów wiążących się z wstrzykiwaniem podskórnie różnych preparatów.

  Uroda