29 kwietnia 2024
  • Home
  • Uroda
  • Kiedy kosmetolog wykorzystuje kaniule do zabiegów?
kaniule do mezoterapii

Kiedy kosmetolog wykorzystuje kaniule do zabiegów?

By on 23 marca 2023 0 86 Views

Podczas wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej kosmetolodzy korzystają z różnych specjalistycznych narzędzi. Do takich zaliczyć należy m.in. kaniule, nazywane potocznie „tępymi igłami”. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych igieł i są coraz powszechniej używane do wstrzykiwania pacjentom podskórnych wypełniaczy.

Kaniula i jej zastosowanie

Kaniule stosowane w medycynie estetycznej mają postać pustej w środku elastycznej rurki o zaokrąglonym końcu. Do dyspozycji kosmetologów są narzędzia o różnej długości i średnicy. Rodzaj zastosowanej kaniuli uzależniony jest od charakteru wykonywanego zabiegu oraz poziomu lepkości podawanego wypełniacza.

Tępe zakończenie kaniuli sprawia, że podczas wykonywania iniekcji nie dochodzi do przecięcia tkanek oraz naruszenia nerwów. To sprawia, że przeprowadzane czynności są bardziej bezpieczne i mniej bolesne dla pacjenta. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia na skórze pacjenta pojawia się mniej siniaków oraz obrzęków.

Prawidłowe używanie kaniuli wymaga wprawy. Niezwykle istotne jest wybranie odpowiedniego miejsca wkłucia, które zapewni dostęp do dużego obszaru ciała. Kosmetolog powinien także zwracać szczególną uwagę na równomierne podawanie preparatu wypełniającego. Kaniula jest najczęściej wykorzystywana do objętościowego wypełniania fragmentów twarzy, takich jak: kości policzkowe, podbródek, okolice oczodołów oraz żuchwy.

Zabiegi wykonywane przy pomocy kaniuli

Kaniule wykorzystuje się najczęściej podczas zabiegów odmładzających, nawilżających oraz rewitalizujących skórę. Przy ich pomocy wprowadza się do warstwy podskórnej bądź skóry właściwej preparaty zawierające kwas hialuronowy lub osocze bogatopłytkowe. Rozmiar stosowanych narzędzi uzależniony jest od rodzaju preparatu oraz miejsca wykonywania zabiegu.

Najpowszechniej stosowane przy głównych zabiegach twarzy są kaniule o długości 1,5 cala. Jeżeli konieczne jest pokrycie większych obszarów ciała, kosmetolog może użyć narzędzia o długości 2 cale. Producenci tego rodzaju specjalistycznego sprzętu mają w swej ofercie także kaniule przeznaczone do wykonywania głębokich zabiegów przy użyciu wypełniaczy o dużej gęstości i lepkości oraz produkty do powierzchownych iniekcji.

Najlepsze gabinety medycyny estetycznej coraz częściej sięgają po kaniule do mezoterapii. Dostarczanie organizmowi substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych przy użyciu takiego narzędzia jest bezpieczne i świetnie sprawdza się szczególnie w zabiegach, w których idealna precyzja podawania preparatu nie jest wymagana.

Podsumowanie

Medycyna estetyczna w ostatnim czasie notuje dynamiczny rozwój. Zastąpienie igieł kaniulami to jedno z innowacyjnych rozwiązań, które pozwala skutecznie wyeliminować komplikacje wywoływane przez ostre końcówki igieł.

  Uroda