Wykonywanie makijażu permanentnego oczu
Na rynku kosmetologicznym już dawno pojawił się makijaż permanentny jako sposób na podkreślenie oczu, brwi, ust, różu lub cienia powiek. Podobnie jak w przypadku tatuażu, technika ta wykorzystuje specjalny pigment do uzyskania pożądanych efektów, zazwyczaj są to kreski dekoracyjne wokół oczu.
Przygotowanie do zabiegu
Skóra powiek musi być odpowiednio nawilżona i gładka. W przypadku wrażliwych powiek podatnych na obrzęki, warto wcześniej zażywać kapsułki homeopatyczne. Dobrym pomysłem jest również dłuższe spanie w nocy tuż przed zabiegiem, aby upewnić się, że oczy są dobrze wypoczęte. Jeśli farbujemy rzęsy henną, makijaż permanentny można wykonać dopiero kilka dni po wykonanym zabiegu.
Przebieg zabiegu
Proces stosowany tutaj nazywany jest mirkopigmentacją. Za pomocą pióra lub obracającej się maszyny tusz jest wprowadzany do skóry wokół oczu. Ogólnie rzecz biorąc, makijaż permanentny oczu wymaga dwóch sesji, aby jego efekty były zadowalające. Podczas drugiej sesji pigment jest regulowany lub kształtowany. Pigment przenika przez warstwy skóry właściwej, docierając do znajdujących się pod nim małych naczyń włosowatych. Podczas aplikacji odczuwa się jednak pewien dyskomfort. Przed aplikacją wciera się krem znieczulający.
Zalety takiego makijażu
Makijaż taki ma swoje zalety nie tylko dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas przy nakładaniu makijażu. Warto podkreślić, że kreski permanentne są bardzo korzystne dla naszego wyglądu. Jest to również korzystne dla osób z alergią lub wrażliwą skórą, które w przeciwnym razie nie nosiłyby makijażu. Warto wiedzieć, że kreski górne ładne zagęszczają linię rzęs.
Po zabiegu
Do natychmiastowych działań niepożądanych po zastosowaniu permanentnego makijażu należy obrzęk trwający od dwóch do 72 godzin. Mogą również wystąpić krwawienia i siniaki. Ponadto kolor makijażu jest zazwyczaj znacznie ciemniejszy nawet przez 10 dni po zabiegu. W miejscu wstrzyknięcia może również wystąpić uczucie pieczenia, swędzenia, bólu lub obrzęku. Jeśli utrzymuje się to przez kilka dni, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to być reakcja nieprawidłowa.
Jak zachować bezpieczeństwo?
Wiele osób obawia się wszelkich potencjalnie negatywnych skutków ubocznych tego rodzaju makijażu. Podczas gdy historia działań niepożądanych jest minimalna, ważne jest, aby dokładnie sprawdzić, gdzie kreski dolne i górne będą wykonywane. Nie jest złym pomysłem zapytać technika, jaki ma sprzęt i materiały eksploatacyjne, aby sobie w ten sposób zagwarantować bezpieczeństwo i móc cieszyć się nienagannym makijażem.
Przeciwwskazania
Przed zabiegiem wypełnijmy kwestionariusz, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące stanu naszego zdrowia. Jest to ważne, ponieważ zabieg nie może być wykonywany podczas ciąży, karmienia piersią lub u osób z infekcjami wirusowymi, grzybiczymi, bakteryjnymi, cukrzycowymi lub nowotworowymi. Przeciwwskazane jest również stosowanie antykoagulantów i steroidów.