16 czerwca 2024
  • Home
  • Uroda
  • Oczyszczanie skóry w gabinecie medycyny estetycznej – jaki zabieg wybrać?
pilingi chemiczne

Oczyszczanie skóry w gabinecie medycyny estetycznej – jaki zabieg wybrać?

By on 23 listopada 2021 0 208 Views

Piękny wygląd skóry twarzy wymaga nie tylko stosowania odpowiedniego rodzaju kosmetyków. Pomocne w tym zakresie okazują się również dodatkowe zabiegi, które można wykonać w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Jakiego rodzaju peelingi cieszą się obecnie największą popularnością i dlaczego? W tym wpisie zostały omówione najciekawsze zabiegi oczyszczające skórę dopasowane do różnego typu cery.

Rodzaj cery a zabiegi oczyszczające

Medycyna estetyczna to dziedzina, która stale poszukuje coraz lepszych rozwiązań, umożliwiających uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów zabiegowych. Nie inaczej dzieje się w przypadku zabiegów oczyszczających, które wykorzystują coraz to nowsze metody oddziałujące w sposób pozytywny na skórę twarzy. Aby uzyskać dobre rezultaty zabiegowe, konieczny jest jednak dobór odpowiedniego rodzaju zabiegu do typu skóry pacjenta.

Właściciele i właścicielki skóry mieszanej lub tłustej mają znacznie większą dowolność pod kątem doboru zabiegów. Wynika to z faktu, że ich skóra twarzy cechuje się wyższą odpornością na różnego rodzaju czynniki. Dla cer tłustych i mieszanych zaleca się więc nie tylko pilingi, ale również mikrodermabrazję diamentową. Tego typu zabiegi gwarantują silne złuszczenie, a także wyrównanie kolorytu skóry.

Dla osób ze skórą suchą, wrażliwą i skłonną do trądziku poleca się z kolei odpowiednio dostosowane pilingi chemiczne. Odpowiednio wykonany zabieg dobrze wspiera proces redukowania blizn potrądzikowych, przebarwień oraz różnego rodzaju nieestetycznych zmian skórnych.

Bezinwazyjne metody oczyszczania skóry – najciekawsze zabiegi

Skóra twarzy może wymagać nie tylko pozbycia się martwego naskórka, ale również dogłębnego nawilżenia. Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, efekt ten można uzyskać również za pomocą konkretnych zabiegów. Które z nich cieszą się obecnie największym zainteresowaniem i dlaczego?

Na wstępie warto wskazać bezinwazyjną metodę na odmładzanie skóry, czyli Dermapen. Urządzenie posiada 16 pulsujących igieł, które precyzyjnie nakłuwają skórę w sposób frakcyjny. Drobne urazy powstałe podczas zabiegu pobudzają głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. W ten sposób skóra pobudzona zostaje do procesów regeneracyjnych. Technologia jest nie tylko bardzo skuteczna, ale również bezpieczna.

Kolejna omawiana metoda jest propozycją uniwersalną dla dowolnego typu cery. Głębokie nawilżenie oraz oczyszczanie skóry twarzy jest możliwe dzięki zastosowaniu technologii HydraFacial. Zabieg ten stanowi połączenie dermabrazji bezkryształowej z korzystnym działaniem substancji aktywnych, dostosowanych do potrzeb skóry pacjenta. HydraFacial stanowi doskonałe wsparcie w zakresie leczenia trądziku. Pozwala również widocznie poprawić kondycję skóry już po pierwszym zabiegu.

Wybierając zabieg medycyny estetycznej dostosowany do indywidualnych potrzeb skóry, można w skuteczny sposób poprawić jej wygląd. Nawilżenie, regeneracja oraz redukowanie niedoskonałości – wszystko to zapewniają odpowiednio dobrane peelingi i zabiegi rewitalizujące.

  Uroda