16 czerwca 2024
  • Home
  • Uroda
  • Nadmierne owłosienie, czyli problem nie tylko estetyczny
depilacja laserowa

Nadmierne owłosienie, czyli problem nie tylko estetyczny

By on 8 grudnia 2021 0 429 Views

Problem nadmiernego owłosienia dotyka wiele kobiet, które poszukują skutecznych, a zarazem bezpiecznych sposobów na jego wyeliminowanie. Na szczęście takie zabiegi istnieją, a jednym z nich jest depilacja laserowa. Oto najważniejsze informacje, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Hirsutyzm i hipertrychoza

Pod tym pierwszym pojęciem kryje się obecność nadmiernej ilości włosów dojrzałych u kobiet na obszarach typowo męskich. To górna warga, klatka piersiowa, broda, ramię, górna część brzucha i pleców, podbrzusze czy udo. Taki stan mówi o nadmiarze androgenów w organizmie.

Natomiast hipertrychoza to wzmożone owłosienie, które dotyczy nie tylko androgenowrażliwych obszarów i wywołane jest innymi czynnikami (np. genetycznymi). Może być również spowodowane niektórymi lekami czy chorobami (niedoczynnością tarczycy bądź jadłowstrętem psychicznym). Często przyczyny w ogóle nie są znane.

Depilacja laserowa

Za wyborem takiego rozwiązania przemawiają doskonałe efekty. Przy wyborze sprawdzonego studia kosmetologii i medycyny estetycznej można cieszyć się skórą gładką i pozbawioną zbędnych włosków. Warto nadmienić, że po kilku zabiegach laserowego usuwania owłosienia można cieszyć się doskonałymi rezultatami przez całe życie.

Ponadto w dobrym studiu korzysta się wyłącznie z nowoczesnych laserów, pozwalających nawet na zabiegi przy skórze opalonej. Natomiast doświadczeni eksperci zapewniają, że proces ten będzie bardzo komfortowy i bezbolesny. To doskonała wiadomość dla kobiet, które poszukują sprawdzonych, a przede wszystkim skutecznych rozwiązań. Nic więc dziwnego, że depilacja laserowa cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Najważniejsze wskazówki

Przed wykonaniem zabiegu laserowego usuwania owłosienia należy ogolić obszar na ciele, który ma być naświetlany. To bardzo istotne, gdyż włosy mogłyby absorbować światło i ograniczać możliwość jego docierania do wnętrza skóry, co z kolei powodowałoby oparzenia.

Natomiast po ukończeniu zabiegu należy przez kilka dni unikać słońca, a na naświetlonym obszarze stosować krem. Jest to niezwykle istotne w przypadku ciemniejszej skóry, której często towarzyszą przebarwienia. Ponadto nie powinno się drażnić naświetlanych miejsc chemicznie czy mechanicznie. Między zabiegami depilacji laserowej można golić i obcinać włoski, lecz nie wolno ich wyrywać oraz woskować.

Przeciwwskazania

Zabieg związany z laserowym usuwaniem owłosienia jest w 100% bezpieczny, jeśli tylko nie występują przeciwwskazania. Nie wykonuje się go u kobiet w ciąży, a także osób z chorobami skórnymi (np. łuszczyca czy egzema). Przeszkodą będzie również niewyrównana cukrzyca czy zażywanie Accutanu w ciągu 6 ostatnich miesięcy. Inne przeciwskazania to zaburzenia pigmentacji, bliznowiec, peeling chemiczny lub mechaniczny w ciągu ostatnich 14 dni czy dermabrazja laserowa w ciągu 3 ostatnich miesięcy. Wszelkie wątpliwości należy więc wyjaśnić z doświadczonym ekspertem ze studia kosmetologii i medycyny estetycznej.

inspiracja: dknstudio.pl – medycyna estetyczna Białołęka

  Uroda