18 lipca 2024
kurs barmański

Szkolenie barmańskie – gdzie najlepiej je odbyć?

By on 7 sierpnia 2023 0 84 Views
Wiele osób uważa, że praca za barem to zajęcie idealne wyłącznie dla studentów i osób, które chcą sobie jedynie sezonowo dorobić. Brak kwalifikacji, doświadczenia i wiedzy pozwala znaleźć zatrudnienie wyłącznie w lokalach gastronomicznych marnej jakości. Osoby, które są zainteresowane pracą barmana w najlepszych, prestiżowych lokalach powinny podnieść swoje kwalifikacje przez odbycie profesjonalnego szkolenia barmańskiego. Gdzie znaleźć najlepszą ofertę edukacyjną?

Nauka wyłącznie pod okiem profesjonalistów!

Gdzie znaleźć najlepsze szkolenie dla osób, które wiążą swoją przyszłość z profesjonalnym barmaństwem? Podejmując naukę, warto postawić na profesjonalizm, wiedzę i doświadczenie – idealnym miejscem do zgłębienia tajników zawodu jest MSBiS, czyli Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów w Warszawie.

Szkolenie barmańskie MSBiS to jedyne dostępne szkolenie, które kompleksowo przygotuje do zawodu barmana. Nauka skupia się przede wszystkim na praktyce, a nie na teorii, pobudzając jednocześnie pasję i ciekawość w osobach planujących zdobycie wiedzy i doświadczenia z zakresu barmaństwa.

Kto skorzysta na szkoleniach barmańskich?

Szkolenie  nadaje się zarówno dla amatorów rozpoczynających swoją przygodę z pracą barmana, jak i dla tych, którzy już mają jakieś doświadczenie w tym zawodzie. Początkujący zdobywają nową wiedzę i uczą się, w jaki sposób mogą wykorzystać ją w praktyce, natomiast osoby mające już wcześniej do czynienia z pracą barmana mogą takim szkoleniem usystematyzować dotychczas nabytą wiedzę oraz poznać kilka istotnych, nowych zagadnień.

Szkolenie barmańskie MSBiS obejmuje 80 godzin szkoleń i ćwiczeń. Natomiast czas na trening jest tu nielimitowany. Dzięki temu każdy uczestnik szkolenia będzie mógł perfekcyjnie przyswoić wszystkie zagadnienia w odpowiednim dla siebie czasie.

Jakie zagadnienia obejmuje kurs barmański?

MSBiS zawsze prowadzi szkolenia dla barmanów z uwzględnieniem standardów obowiązujących w szkołach na terenie Unii Europejskiej i USA. Każdy codzienny trening na kursie jest zakończony degustacją przygotowanych koktajli – dzięki temu uczestnicy szkolenia mogą posmakować tego, co przygotowali i ewentualnie przy kolejnej okazji wprowadzić drobne poprawki, dzięki którym przygotowany przez nich specjał będzie jeszcze lepszy.
Program szkolenia jest stale aktualizowany, dopasowywany do nowości i ciekawostek pojawiających się w sprzęcie barmańskim. Przy programie szkolenia zawsze aktualizowane są zasady związane z pracą w zawodzie barmana.
W fakultatywnych warsztatach bardzo często biorą udział eksperci z dziedziny barmaństwa z całego świata. Dzięki nim przyswajanie wiedzy jest jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze, gdyż wiedza przekazywana jest przez osoby znające od strony praktycznej zagadnienia związane z tym zawodem.