16 sierpnia 2022
  • Home
  • Biznes
  • Na czym polega striperowanie posadzek? Jakie stripery wybrać?
ochrona posadzek

Na czym polega striperowanie posadzek? Jakie stripery wybrać?

By on 12 lipca 2021 0 118 Views

Niemal każda podłoga w obiektach budowlanych narażona jest na intensywne użytkowanie. Przez to ulega zniszczeniu – uszkodzeniom mechanicznym, zabrudzeniom czy przebarwieniom. Właściwe czyszczenie i pielęgnacja posadzek pozwalają na znacznie dłuższe ich eksploatowanie. Trzeba to jednak czynić umiejętnie. Jednym z najważniejszych etapów dbania o posadzki przemysłowe jest ich striperowanie.

Co to jest striperowanie posadzek?

Niemal wszystkie posadzki wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Należy je też regularnie oczyszczać i konserwować. Cały proces takich prac składa się z kilku istotnych dla żywotności podłogi etapów. Podłogi przemysłowe wymagają odpowiedniego oczyszczania, czyli striperowania. Jest to w zasadzie rozpuszczenie starych powłok ochronnych i zabrudzeń z podłoża.

Striperowanie posadzek wykonuje się z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych. Preparaty powinny zostać dobrane do podłoża, by nie zniszczyć posadzek i by były one najlepiej przygotowane do przyjęcia warstw konserwujących. Substancje przeznaczone do striperowania mają dość silne działanie i powinny być wykorzystane umiejętnie.

Kiedy i jak striperować posadzki?

Striperowanie jest przede wszystkim zalecane do posadzek elastycznych. Są one najczęściej wykonane z PVC, linoleum czy kauczuku. Striperowanie posadzek mocno zabrudzonych pozwala na usunięcie z nich resztek powłok zabezpieczających. Dzięki temu powierzchnię można dokładnie oczyścić z nagromadzonego brudu i tłustych plam. Należy jednocześnie pamiętać, że trzeba dobrze sprawdzić stan posadzki, by zlikwidować wszelkie zabrudzenia i resztki starych konserwantów. W przeciwnym razie późniejsze prace pielęgnacyjne nie przyniosą spodziewanych efektów.

Prawidłowo oczyszczone posadzki należy następnie zneutralizować. Zazwyczaj wykonuje się to poprzez umycie podłogi mopem i wodą. Można też wspomóc się profesjonalnym sprzętem, który dodatkowo doczyszcza i osusza powierzchnię. Dzięki striperowaniu posadzek można je pokryć nową, polimerową warstwą ochronną. Wówczas tworzy się na podłodze film konserwujący i zabezpieczający przed urazami mechanicznymi. Powstała powłoka wpływa również na aspekty estetyczne, delikatnie nabłyszczając podłogę.

Jakie stripery do posadzek będą najlepsze?

Na rynku można zakupić różne rodzaje striperów, jednak ich wybór nie powinien być przypadkowy, ponieważ grozi to zniszczeniem podłogi. Przede wszystkim warto sprawdzić ofertę wiarygodnego sklepu, sprzedającego tylko produkty wysokiej jakości. To wstępna gwarancja udanego czyszczenia posadzek. W takim sklepie też najczęściej można uzyskać fachową poradę co do potrzebnego preparatu.

Warto zwrócić uwagę na profesjonalne i wydajne stripery Swish:

  • SWISH STRIP – to uniwersalny striper usuwający wszystkie powszechnie stosowane powłoki zabezpieczające. Jest niezwykle efektywny, ponieważ pozwala na usunięcie do 3 powłok zabezpieczających za jednym razem. Przeznaczony jest przede wszystkim do pracy z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn.
  • SWISH LIBERTY – striper pozwala na usunięcie za jednym razem do 6 powłok zabezpieczających, umożliwiając gruntowne doczyszczenie posadzki. Preparat może być stosowany do wszystkich posadzek, w tym również powłok poliuretanowych UHS.
  • SWISH EXTREME – striper został opracowany z myślą o oczyszczaniu najtwardszych powłok poliuretanowych UHS. Już jedno czyszczenie wystarczy, by osiągnąć zamierzony efekt. Preparat sprawdzi się także w przypadku innych podłóg wymagających gruntownego czyszczenia. Może być stosowany do posadzek z PCV, linoleum, kamiennych, betonowych, ceramicznych i innych.

Striperowanie posadzek to czynność często konieczna, by podłogi były czyste i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z wykorzystaniem odpowiednich środków można posadzki odnowić i nadać im blask. Należy jednak pamiętać, by korzystać z wybranych preparatów ściśle według zaleceń producenta. Stosując się do najważniejszych zasad, odnowiona podłoga będzie służyła przez długie lata.

  Biznes