20 stycznia 2022
  • Home
  • Biznes
  • Chemia do podłóg – przegląd rozwiązań
chemia do podłóg

Chemia do podłóg – przegląd rozwiązań

By on 23 lipca 2021 0 51 Views

Profesjonalne środki czyszczące wykorzystywane są w najbardziej wymagających strefach przemysłowych, ponieważ mają zdolność do usuwania nawet bardzo uporczywych zabrudzeń. Chcąc zachować czystość naszych podłóg, mamy do wyboru kilka rozwiązań, np. płyny do olejowanych posadzek (w warsztatach, sklepach), czy podłóg drewnianych.

Środki czyszczące dobrane do rodzaju podłogi

Środki czyszczące powinniśmy dobrać do rodzaju podłogi, którą czyścimy. Inne produkty sprawdzą się w przypadku podłóg drewnianych, które charakteryzują się małą odpornością na wilgoć, a jeszcze inne, jeśli mamy do wyczyszczenia posadzki przemysłowe.

W zależności od rodzaju profesjonalne środki czyszczące dzieli się na produkty przeznaczone, m.in. do mycia podłóg:

  • drewnianych lakierowanych, olejowanych i woskowanych (dobrze, jeśli oprócz usuwania zabrudzeń zawierają w składzie substancje pielęgnujące);
  • laminowanych – są odporne na zabrudzenia, ale przyciągają kurz (chemia do podłóg laminowanych nie powinna zawierać szkodliwego dla nich mydła);
  • kamiennych (grafitowych, marmurowych itp.);
  • ceramicznych;

Odpowiednio dobrany środek czyszczący pozwoli nam zarówno na utrzymanie czystości, jak i pielęgnację materiału, z którego wykonana jest podłoga.

Profesjonalne środki czyszczące to także uniwersalne płyny do mycia podłóg, które pomogą nam w codziennym sprzątaniu różnych powierzchni. Jeśli jednak potrzebujemy preparatów o większej sile działania mamy do wyboru, np. płyny do intensywnego mycia oraz gruntownego czyszczenia posadzek.

Czym wyróżniają się profesjonalne środki czyszczące do podłóg?

Czym różnią się tego typu produkty od tych, których używamy na co dzień w naszych domach? Przede wszystkim tym, że są bardziej skoncentrowane, dzięki czemu pomagają nam wydajnie sprzątać nawet bardzo duże powierzchnie.

Chemia do podłóg obejmuje również środki posiadające skład dostosowany do czyszczenia nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń, m.in. produkty przeznaczone do czyszczenia podłóg w halach produkcyjnych i magazynowych.

  Biznes