16 czerwca 2024
  • Home
  • It
  • Elastyczne rozwiązania dla zarządzania firmą transportową i spedycyjną
Elastyczne rozwiązania dla zarządzania firmą transportową

Elastyczne rozwiązania dla zarządzania firmą transportową i spedycyjną

By on 22 listopada 2018 0 1435 Views

Zarządzanie firmą działającą w obszarze usług transportowo-spedycyjnych wymaga ciągłego wdrażania elastycznych rozwiązań. Wynika to nie tylko z potrzeby dostosowania oferowanych usług do indywidualnych potrzeb i wymagań poszczególnych klientów. Istotny wpływ na efektywne zarządzanie firmą z branży TSL ma również umiejętność dopasowania się do zmieniających się warunków biznesowych i gospodarczych.

Odpowiedni system wspomagający zarządzanie

Kluczowymi elementami, jakie brane są pod uwagę przez klientów podczas wyboru firmy przewozowej, są przede wszystkim ilość i stan techniczny taboru, potencjalne możliwości rozwoju, wdrażane inwestycje w rozwój firmy, wiarygodność, błyskawiczne dopasowywanie się do zmian oraz nowoczesny i skuteczny sposób zarządzania taborem.

Zdecydowana większość z nich wiąże się z koniecznością efektywnego zarządzania całością procesów zachodzących w firmie. By sprostać wymaganiom klientów konieczne jest posiadanie  odpowiedniego systemu wspierającego prowadzenie działalności. Dostawcy usług z zakresu oprogramowania dla firm spedycyjnych i transportowych oferują coraz nowocześniejsze systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwami działającymi w branży TSL.

Systemy te nie tylko pomagają w bieżącym prowadzeniu firmy transportowej czy spedycyjnej, ale przede wszystkim  oferują elastyczne rozwiązania dla zarządzania firmą. Pozwalają na dopasowanie  swoich funkcji do indywidualnych wymagań użytkowników.  Daje to możliwość skupienia się na swoistych oczekiwaniach poszczególnych klientów i dopasowania oferowanych usług do ich potrzeb.

Usprawnienie procesu zarządzania

Odpowiednie oprogramowanie daje możliwość nie tylko dopasowania się do potrzeb klienta. Przede wszystkim pozwala na zachowanie elastyczności wewnątrz struktur firmy. Właściwe zastosowanie takiego systemu pozwala na uzyskanie najbardziej optymalnych rozwiązań. Dotyczą one chociażby usprawnienia procesu planowania i zarządzania transportem.

Na jego efektywność wpływają przede wszystkim dane systemowe, wcześniejsze doświadczenia, historia zmian zachodzących w poszczególnych okresach czasu czy też narzędzia optymalizujące procesy. Właśnie te ostatnie, odpowiednio zmodyfikowane pozwolą na redukcję czasu pracy przewoźników przy zachowaniu stałej liczby taboru i kierowców. Daje to możliwość wykorzystania zaoszczędzonego czasu na dodatkowe zlecenia, a przede wszystkim obniży koszty i przełoży się na zwiększone wyniki finansowe firmy.

Zarządzanie firmą transportową to także wszelkie aspekty księgowo-finansowe. Również w tym dziale sprawdzą się elastyczne rozwiązania oferowane przez odpowiednie oprogramowanie. Pozwoli ono bowiem na optymalizację procesów rozliczeniowych, w tym na szybkie i efektywne rozliczanie tras przewoźników. W ten sposób możliwe jest uzyskanie względnie najkrótszego i przede wszystkim realnego terminu płatności.

Dopasowanie do potrzeb rynkowych

Omawiając elastyczne rozwiązania dla firm z branży TSL warto zaznaczyć, iż stają się one istotne nie tylko w kwestiach dotyczących wewnętrznej struktury firm czy współpracy z klientem, ale także w kwestiach zmian jakie zachodzą w tego rodzaju biznesie. Branża TSL jest przyszłościową i dynamicznie rozwijającą się gałęzią gospodarki. Wpływa na to chociażby  zwiększający się z roku na rok udział sprzedaży internetowej w sprzedaży całkowitej. W związku z tym rynek wymaga wciąż rosnącej wydajności oraz optymalizacji poszczególnych obszarów działalności transportowo-spedycyjnej.

Rozwiązaniem, które pozwoli na dopasowanie się branży do tych potrzeb jest wdrażanieinnowacyjnych systemów wspomagających zarządzanie procesami w tej dziedzinie. Rynek oferuje obecnie szeroki wachlarz platform służących do usprawniania procesów transportowo-spedycyjnych. Wśród nich znajdują się programy, które możemy zainstalować na własnym komputerze, ale także innowacyjne oprogramowania działające w chmurze, z którego korzystać można na  każdym urządzeniu posiadającym dostęp do sieci internetowej. Dzięki niemu zarządzanie firmą z branży TSL staje się nie tylko łatwe i efektywne, ale przede wszystkim pozytywnie wpłynie na wyniki finansowe branży.

Dostępne na rynku rozwiązania „pudełkowe” – zarówno te stacjonarne, jak i przeznaczone do pracy w chmurze nie są jednak wystarczająco elastyczne. Co więcej – zmiana systemu pracy z programu zainstalowanym na komputerze firmowym i przeniesienie go do chmury powoduje zazwyczaj konieczność wprowadzenia wszystkich danych od nowa. Jedynym wyjątkiem jest SPEDTRANS 8, który zachowuje dane nawet przy zmianie formy obsługi. Co więcej, jest elastyczny i pozwala na dynamiczną zmianę modułów, dzięki czemu stale można go modyfikować dostosowując do potrzeb danego przedsiębiorstwa. SPEDTRANS umożliwia także powrót do rozwiązania stacjonarnego bez niebezpieczeństwa utraty danych. W ten sposób daje klientowi pełną możliwość wyboru sposobu użytkowania oprogramowania, w zależności do bieżących potrzeb firmy.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: listprzewozowy.com.pl