12 kwietnia 2024

System multimedialny Skoda.

By on 27 sierpnia 2019 0 1323 Views

Dzisiejsze samochody, znajdujące się w ofercie Skody, są wręcz naszpikowane elektroniką. Komputer odpowiada zarówno za sterowanie silnikiem, otwieranie szyb, a nawet za dzIałanie pasów bezpieczeństwa. Systemy, które montowane są na konsolach centralnych, coraz bardziej przypominają tradycyjne tablety, z których jeszcze jakiś czas temu korzystaliśmy wyłącznie w domu. Za ich pomocą, możliwe staje się zarówno odtwarzanie muzyki, obsługa multimediów, korzystanie z nawigacji i integracja z telefonami. Co oferują systemy zainstalowane w nowych autach dostępnych u dealera Skody?

Bogate wyposażenie, prawdziwa przyjemność z jazdy

Niezwykle rozbudowany system multimedialny, znaleźć można w Skodzie Superb w wersji Laurin & Klement. Ważną funkcję pełni nawigacja. W dzisiejszych czasach to bardzo pomocne urządzenie, które znakomicie sprawdzi się podczas dalekich wyjazdów. Działa bardzo sprawnie i szybko, pozwalając nawet na wyszukanie stacji benzynowej przy trasie, którą obecnie się poruszamy. Egzemplarz, o którym mowa, wyposażony został w system nawigacji Columbus, a więc prezentujący największe możliwości. Zainstalowany wyświetlacz, zapewnia bardzo dobrą jakość wyświetlanego obrazu. System charakteryzuje się przede wszystkim zaawansowaną obsługą multimediów. Podstawę, jak w każdym samochodzie stanowi radio. Jednak muzykę odtwarzać można również za pośrednictwem urządzeń wpiętych do gniazda USB. Dostępna jest także łączność przez Bluetooth. Przesyłanie danych za pomocą Bluetooth, daje również możliwość korzystania z telefonu i obsługi książki telefonicznej, za pomocą ekranu multimedialnego. Wewnątrz Skody znajduje się również system audio Canton, w skład którego wchodzi 12 głośników. Stanowią one idealne uzupełnienie systemu multimedialnego. 

Prostota obsługi zaawansowanego systemu

W salonie Skody Warszawa, można znaleźć pojazdy, w których zaawansowane systemy multimedialne, tworzą elegancką i nowoczesną naturę auta. Każda podróż upływa nie tylko pod znakiem komfortu, ale również wspaniałej rozrywki, z której korzystać może każdy pasażer. Zastosowana technologia umożliwia połączenie smartfona z samochodem. Wykorzystywana jest technologia WIFI oraz internet LTE. Dzięki temu możliwe staje się kontrolowanie danych auta z poziomu aplikacji. 

Ze wszystkich funkcjonalności można korzystać w bardzo prosty sposób, dzięki czemu kierowca nie będzie miał problemów z obsługą, nawet podczas jazdy. Zaawansowane funkcję pozwolą mu również w bezpieczny sposób prowadzić rozmowy telefoniczne. Nie zapomniano jednak o pasażerach znajdujących się na tylnej kanapie. Mają oni możliwość podłączenia swoich urządzeń, do znajdującego się z tyłu portu USB.

W świecie aplikacji

Łączność ze smartfonem możliwa staje się dzięki funkcji SmartGate. Wykorzystanie współpracujących aplikacji sprawia, że uzyskać można wiele parametrów, związanych z jazdą, takich jak na przykład obroty silnika, poziom zużycia paliwa, aktywność hamulca, poziom przeciążeń lub położenie przepustnicy. Dedykowane aplikacje pozwalają na analizę stylu jazdy oraz zbierają dane na temat wydajności samochodu. 

Użycie technologii SmartLink, umożliwia natomiast pełną synchronizację swojego smartfona z samochodem. Dzięki temu można wykorzystywać możliwości telefonu za pośrednictwem ekranu pokładowego. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, szczególnie jeśli korzysta z niego kierowca.

Ciekawą propozycję stanowi także Care Connect, czyli element pakietu Skoda Connect, znajdujący się na przykład w Skodzie Kodiaq. Wystarczy dokonać instalacji specjalnej aplikacji, aby uzyskać możliwość zdalnego dostępu do pojazdu. Właściciel będzie mógł za pomocą telefonu sprawdzić, czy auto jest zamknięte, jaki jest stan zbiornika paliwa, a nawet zlokalizować, w którym miejscu aktualnie znajduje się jego Skoda.

Aktualizacja oprogramowania

Warto również cyklicznie dokonywać aktualizacji. To szczególnie ważne przy danych GPS, które ulegają nieustannym zmianom. Po pewnym czasie nazwy obiektów lub numery poszczególnych budynków, mogą być już nieaktualne. Aktualizacja pozwoli zawsze trafić w dobre miejsce. Systemy multimedialne dostępne w Skodzie, umożliwiają również obsługę wielu innych funkcji. Regularna aktualizacja, pozwala cieszyć się wszystkimi funkcjonalnościami, które znacząco potrafią uprzyjemnić każdą podróż. 

źródło: Auto Wimar – dealer Skody