16 czerwca 2024
  • Home
  • Marketing
  • Fajerwerki marketingu internetowego, czyli jak utrzymać uwagę Internautów na stronie internetowej

Fajerwerki marketingu internetowego, czyli jak utrzymać uwagę Internautów na stronie internetowej

By on 25 września 2019 0 1651 Views

Internet bogaty jest w terabajty przeróżnych treści, w których każdy może do woli przebierać. Prawidłowo skonstruowana strona internetowa z łatwością skupi zainteresowanie oraz uwagę przeciętnego użytkownika będącą przedmiotem twórców witryn.

Lata dziewięćdziesiąte przeminęły z wiatrem, a pozostałe po nich strony internetowe wydają się być żywą skamieliną. Cechują się często estetyką, która zupełnie nie sprzyja ich odbiorowi. Co w takim razie jest najważniejsze podczas budowy strony internetowej? Opinia oraz potrzeby przeciętnego Internauty.

Oszczędność czasu – optymalne ładowanie się strony www

Jako użytkownicy bezprzewodowego Internetu i smartfonów jesteśmy przyzwyczajeni do natychmiastowego dostępu do zasobów sieci. Rozczarowuje nas pojedyncza strona www, która zbyt długo się ładuje i czekanie na wczytanie treści czy zasobów . Przecież wyszukaliśmy ją w zaledwie kilka sekund! W trakcie budowy strony www należy pamiętać o ułatwieniu oraz przyspieszeniu pracy serwera, np. poprzez implementację niektórych jej elementów (filmiki z YouTube, muzyka).

Odbiór bieżących treści na stronie internetowej

Profesjonalne tworzenie stron internetowych opiera się także na kontroli treści. Jeśli będąc przedsiębiorcą prowadzisz blog, pamiętaj o cyklicznym dodawaniu aktualnych artykułów dotyczących Twojej branży. Archaiczne informacje niekorzystnie wpływają na efektywną stronę www. Wizerunek strony wzmocni także kreatywny copywriting, który nie powiela czy kopiuje innych treści z Internetu.

Łatwość w odbiorze grafik i zdjęć na stronie www

Dobra strona www powinna zapewnić komfort odbiorcom. Warto skorzystać z optymalnych galerii zdjęć, pokazów slajdów, ciekawej prezentacji portfolio, banerów i slajderów, infografik, które uatrakcyjnią profesjonalną stronę internetową. Pozwoli to użytkownikowi łatwo obejrzeć zdjęcia wybranych produktów, usług, elemntów portfolio, czy zapoznać się z przekazem reklamowym z poczuciem swobody.

Estetyczna szata graficzna na stronie internetowej

Minimalizm, oprócz bycia jedną z najpopularniejszych form estetycznych, stanowi także styl życia codziennego. Tworzenie strony internetowej minimalistycznej może stać się przepisem na sukces. Łączące się w estetyczną całość uproszczone elementy graficzne wyeksponują najważniejsze treści witryny. Minimalistyczne strony internetowe to łatwy dostęp do informacji oraz wzrost zaangażowania ich użytkowników.

Dążenie do znalezienia konkretnej informacji na stronie www

Internauta odwiedzający witrynę robi to najczęściej w celu wyszukania konkretnego produktu, usługi, informacji lub treści. Strona www nie powinna posiadać rozpraszających i niepotrzebnych elementów. Migające okienka pop-up to zmora użytkowników oraz właścicieli stron internetowych. “Rozpraszacze” na stronie internetowej nie zachęcają do podjęcia aktywności w witrynie. Aby zrealizować potrzeby odbiorców, należy wyeksponować produkty lub usługi i zatroszczyć się o swobodny dostęp do nich np. w wewnętrznej wyszukiwarce.

Dostosowanie strony internetowej do urządzeń mobilnych

Obecnie każda profesjonalna strona internetowa powinna być przystosowana do urządzeń mobilnych. Zadbanie o responsywność strony internetowej zapewnia wygodę dla jej użytkowników oraz widoczność w wyszukiwarkach internetowych.

Warto zadbać o wszelkie szczegóły, które zwiększają szansę na lepszą widoczność strony www w wyszukiwarkach oraz przeglądarkach, na wyższe konwersje i ruch w naszej witrynie. Tworzenie strony internetowej wymaga czasu, środków finansowych i know-how, ale przede wszystkim profesjonalistów. Jeśli chcesz skonsultować i zrezlizować swój pomysł na budowę profesjonalnej strony internetowej, odezwij się do warszawskiej agencji interaktywnej Quality Factor, dla której jakość jest gwarancją skutecznych działań!