19 października 2021
  • Home
  • Life Style
  • Jak spędzić wakacyjny wieczór w stolicy? – poradnik
Jak spedzic wakacyjny wieczor w stolicy – poradnik

Jak spędzić wakacyjny wieczór w stolicy? – poradnik

By on 20 sierpnia 2019 0 322 Views

Wakacje sprzyjają ciekawym podróżom w interesujące zakątki naszego kraju i całego świata. Co zrobić, gdy zarezerwowałeś już tani hostel w Warszawie, ale nie masz sprecyzowanego pomysłu na wakacyjny wieczór w stolicy?

Dancing na Bielanach

W każdy czwartek w Galerii Młociny między godziną 18 a 23 można zabawić się na imprezie inspirowanej słynnymi bielańskimi „Dansingami na Dechach”. W tym przypadku o wysoki poziom muzyczny dba DJ Wika, określana najstarszą DJ-ką na świecie. Na Bielanach można potańczyć przy znanych, ponadczasowych hitach.

Kino pod chmurką

Pokazy kina plenerowego odbywają się w stolicy w wielu miejscach, więc niezależnie od tego, gdzie będzie zlokalizowany wybrany przez Ciebie hostel w Warszawie, transport prawdopodobnie nie zajmie wiele czasu. Filmy wyświetlane są m.in.: na Pradze Północ (Kino Letnie ZOO Market), na Żoliborzu (Kino pod chmurką w Prochowni Żoliborz), na Targówku czy na Mokotowie (Kino Dobrej Energii Innogy na Polu Mokotowskim). Natomiast wielbiciele produkcji związanych z kulinariami mogą odwiedzić Kino Kram.

Nocny Market

Nocny market to wydarzenie, które odbywa się na peronach nieczynnego już dworca Warszawa Główna Osobowa na ul. Towarowej 3 wieczorową porą od czwartku do niedzieli. Możemy tam skosztować potraw z wielu zakątków świata – przysmaków kuchni gruzińskiej, ukraińskiej, tajskiej czy włoskiej. Oprócz kulinariów, w Nocnym Markecie spotkamy również stanowisko tatuażystów, barber shop oraz strefę lifestylową i muzyczną.

Relaks w saunie lub zabiegi SPA

Wakacje to czas radosnego lenistwa i odpoczynku. W Warszawie dostępnych jest wiele punktów oferujących różnorodne zabiegu spa oraz sauny. Przykładowo Studio Sante w weekendy oferuje tzw. Nocne Saunowanie trwające od godziny 21:00 do 1:00.

Salony wirtualnej rzeczywistości

Realna rozrywka może być także wirtualna. W stolicy znajdziemy niejeden salon wirtualnej rzeczywistości, który dzięki wykorzystaniu specjalnych gogli i innych najnowocześniejszych technologii zapewni nam niesamowity pokaz w technologii VR lub chwile spędzone na wciągającej grze. Salony gier VR oferują różnorodne formy spędzania czasu zarówno dla grup, jak i użytkowników indywidualnych.

Kina i Teatry

Warszawa to nie tylko wspomniane wcześniej filmy pod chmurką, ale także największe sieci kinowe, oferujące pokazy od rana do późnego wieczora. Dla miłośników bardziej wyrafinowanej formy rozrywki otworem stoją natomiast słynne warszawskie teatry, takie jak Teatr Dramatyczny, Ateneum, Capitol, Klub Komediowy, Studio Buffo czy Teatr Roma.

Klubowe wieczory

Stolica posiada bardzo różnorodną ofertę klubów nocnych – od kameralnych barów z muzyką na żywo, przez klimatyczne knajpy latino, po szalone dyskoteki pod gołym niebem z muzyką taneczną. Ze względu na duże obłożenie tego typu lokali w weekend, w wielu przypadkach warto wcześniej zarezerwować stolik lub całą lożę.

Daj się ponieść fantazji

Pomysłów na spędzenie wakacyjnego wieczoru w Warszawie jest naprawdę wiele. Korzystając z powyższych inspiracji, możesz ciekawie spędzić niejeden weekend. Jednak nie ograniczaj się wyłącznie do najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu – zwiedzaj, poznawaj nowych ludzi, wymieniaj się opiniami i bądź kreatywny. Bezpośrednio przed przyjazdem koniecznie zarezerwuj również hostel w Warszawie i zapoznaj się z bazą gastronomiczną miasta.