16 sierpnia 2022
prezerwatywy smakowe

Czy przy seksie oralnym warto używać prezerwatyw?

By on 30 lipca 2021 0 110 Views

Pasjonaci seksu oralnego najczęściej rezygnują z prezerwatywy na rzecz intymniejszych doznań. Czy to odpowiedzialna praktyka? A może prezerwatywa wcale nie obniża doznań? Czy przy seksie oralnym warto używać prezerwatyw i jakich konkretnie?

Problemy z erekcją a seks oralny

Problemy z erekcją to częsta przypadłość i to nawet u młodych, niedoświadczonych mężczyzn, a seks oralny paradoksalnie umożliwia wytrenowanie właściwych odruchów i przyzwyczajenie się do bliskiego kontaktu z partnerką. Prezerwatywy smakowe to bardzo ciekawy dodatek przy zbliżeniu, ponieważ daje pełne bezpieczeństwo stronom i ułatwia kontrolowanie, nawet przedłużenie wrażeń.

Dopasowanie prezerwatywy to sprawa kluczowa dla komfortu stosunku. Na czym warto się skupić? Na dobrym rozmiarze, na marce i treningu nakładania. Wprowadzenie prezerwatywy na członka to zawsze pewien dyskomfort psychiczny, ale też fizyczny przy niewłaściwym zakupie, dlatego seks oralny to szansa na uzyskanie pewnej przewagi przed planowanym współżyciem. W niektórych przypadkach to kobieta może nałożyć prezerwatywę i przejść z seksu oralnego na inny poziom. Prezerwatywy smakowe to większa ulga dla pań, które niekoniecznie lubią seks oralny, a jednak chcą sprawić przyjemność partnerowi. To pewien kompromis. Może szansa na przyzwyczajenie do nowych wrażeń.

Rekomendacja dla początkujących i spragnionych wakacyjnych przygód

Durex – rodzaje prezerwatyw właściwie nieograniczone, od mocno przylegających do ciała po grubsze dla dopiero poznających się osób, również na wakacjach, co oznacza większe bezpieczeństwo i mniej stresu przy badaniach kontrolnych. Stosunek oralny bez zabezpieczenia prowadzi do ryzyka przeniesienia wielu chorób, w tym niezwykle trudnego do leczenia zapalenia wątroby typu A i B, czy rzeżączki. Jeżeli partnerzy dopiero się poznają, próbują nowych doznań i pozycji, a mają przy tym małe ogólne doświadczenie w sprawach seksu prezerwatywy smakowe to zdecydowanie najlepszy wybór.

Lekka zmiana gry wstępnej

Zmiana smaku pieszczot oralnych to ciekawa propozycja dla par znudzonych już standardowymi praktykami gry wstępnej. Jadalne żele intymne w połączeniu z prezerwatywami smakowymi to szansa na przełamanie w seksie oralnym z dwóch stron. Miłość francuska to pewien dylemat w trakcie wakacyjnych romansów, w spontanicznych sytuacjach. Jeżeli nie ma pewności, co do higieny lub brakuje możliwości w pełni komfortowego współżycia prezerwatywa przychodzi z pomocą.

Co myślisz o smakowych rodzajach prezerwatyw?

Dobrze dopasowana prezerwatywa to lepsza kontrola erekcji, szansa na trening nowych doznań z partnerką i na przełamanie w seksie oralnym, szczególnie ze strony kobiety. Smakowa prezerwatywa to doskonały kompromis, również latem, kiedy nie do końca wiadomo, z kim przyjdzie przeżyć romantyczne chwile.