16 czerwca 2024
  • Home
  • It
  • Co zrobić, gdy iPhone nie chce się włączyć? – poradnik
Co zrobic gdy iPhone nie chce sie wlaczyc

Co zrobić, gdy iPhone nie chce się włączyć? – poradnik

By on 27 lutego 2020 0 613 Views

Urządzeniom sygnowanym logiem nadgryzionego jabłka trudno odmówić niezawodności. Jednak wady fabryczne, drobne wypadki czy niewłaściwe użytkowanie sprzętu mogą doprowadzić do ich awarii. Jeśli nasz sprzęt jest jeszcze na gwarancji, zasadniczo nie jest to problematyczne. Jednak co zrobić, gdy nasz telefon nie chce się włączyć, a nie możemy już skorzystać z ochrony gwarancyjnej? Zanim zaczniemy sprawdzać, ile kosztują usługi świadczone przez pogwarancyjny serwis Apple, powinniśmy upewnić się, czy aby na pewno usterka jest poważna. W niektórych przypadkach możemy bowiem wyeliminować je samodzielnie. Pozostałe awarie skutecznie usunie dobry serwis iPhone.

Rozładowana bateria

W ferworze obowiązków może umknąć nam, że zwyczajnie rozładowała się bateria zasilająca urządzenie. W przypadku braku aktywności smartfona podłączmy go do ładowania. Natomiast, gdy problemem jest szybkie rozładowywanie się sprzętu, być może konieczna będzie wymiana baterii. iPhone jak wszystkie nowoczesne modele ma na stałe wbudowaną baterię, dlatego konieczne będzie oddanie telefonu do serwisu. Z kolei w przypadku, gdy telefon nie chce się naładować lub sygnalizuje ładowanie, ale pomimo upływu czasu, stopień naładowania baterii nie wzrasta, prawdopodobnie doszło do usterki gniazda ładowania i niezbędne będzie serwisowanie sprzętu.

Błąd systemu

Możliwe jest, że nasz telefon po prostu się zawiesił, nawet jeśli sprawia wrażenie, jakby w ogóle nie dawał się uruchomić. W takiej sytuacji konieczny jest reset urządzenia. Metody resetowania są różne, w zależności od modelu naszego iPhone’a. W przypadku iPhone 6s oraz starszych wersji należy nacisnąć i przytrzymać przycisk górny lub „początek”, aż do momentu, gdy pojawi się logo Apple. iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus resetujemy przez jednoczesne wciśnięcie i przytrzymanie do pojawienia się loga Apple’a przycisków: górnego lub bocznego i zmniejszenia głośności. iPhone 8 i jego nowsze są pod tym kątem nieco bardziej skomplikowane. W tym przypadku należy bowiem kolejno nacisnąć i szybko puścić klawisz zwiększenia głośności, następnie zmniejszenia głośności, a na koniec wcisnąć i przytrzymać przycisk boczny.

Poważniejsze uszkodzenia

Jeśli wspomniane metody okazują się nieskuteczne, problem może być znacznie poważniejszy. Uszkodzeniu ulec mógł bowiem wyświetlacz lub inny podzespół elektryczny. W takiej sytuacji nie powinniśmy próbować samodzielnych napraw, ale powierzyć sprzęt renomowanemu serwisowi. Z uwagi na dużą wartość telefonów Apple’a, nie warto oddawać ich do losowego punktu naprawy. Nie każdy pogwarancyjny serwis Apple wykorzystuje oryginalne części zamienne i oferuje gwarancję na zrealizowaną usługę. Przykładowo kiepskiej jakości ekran będzie miał skróconą żywotność oraz niezadowalające parametry rozpoznawania dotyku. Dobry serwis iPhone przywróci smartfonowi pierwotną funkcjonalność.

Rozładowana bateria czy zawieszenie systemu to najprostsze przyczyny braku aktywności smartfona, z którymi możemy poradzić sobie na własną rękę. Pozostałe usterki, takie jak niesprawna bateria czy niedziałający ekran należy powierzyć dedykowanemu serwisowi.

  It