27 maja 2024
wypelniacze do paczek

Jaki wybrać wypełniacz do paczek?

By on 22 grudnia 2022 0 135 Views

Bezpieczne przesyłanie różnego rodzaju elementów w paczkach to temat niezwykle istotny. Każdy z nas chciałby przecież otrzymać zamówiony produkt w jednym kawałku bez żadnych pęknięć i otarć. Żeby jednak przesyłka dotarła bez szwanku, trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć. Warto wiedzieć, że niektóre firmy produkują wypełnienia do paczek, które nie tylko stanowią ochronę dla przesyłanego towaru, ale posiadają też walory zdobnicze.

Przesyłka dostosowana do okoliczności

Niezwykle ciekawe wypełniacze do paczek powstają z surowca naturalnego. Są to cienkie i długie drewniane wiórki, które świetnie się sprawdzą podczas transportu towarów. Nadają się szczególnie do wypełniania koszy prezentowych, skrzynek drewnianych i paczek kartonowych. Co ciekawe wiórki te występują w różnych wersjach barwnych. Można je więc dostosować kolorystycznie do pakowanego towaru. Dzięki temu mamy możliwość stworzyć ciekawą kompozycję prezentową, dostosowaną do okoliczności. Upominki o charakterze uczuciowym z pewnością warto ozdobić wiórkami w kolorze czerwonym. Natomiast trunek w butelce o barwie zielonej świetnie się będzie prezentować z żółtymi wiórkami.

Doskonałe zabezpieczenie ciężkich towarów

Papierowe poduszki powietrzne, to także bardzo dobre wypełniacze do paczek, które sprawdzą się w różnych okolicznościach. Ten ekologiczny produkt jest złożony z dwóch skompresowanych części. Warstwa wewnętrzna posiada mniejszą gęstość, natomiast zewnętrzna jest bardziej gęsta. Takie zabezpieczenie towaru stanowi dobrą ochronę nawet przy dużym nacisku. Papierowe poduszki sprawdzą się przede wszystkim podczas automatycznego pakowania ciężkich towarów. Zalicza się je do bardzo higienicznych produktów, dlatego idealnie się sprawdzą pomiędzy foliami i tackami z tworzyw sztucznych. Do ich zalet należy wysoka odporność na wilgoć oraz doskonała szczelność.

Delikatna bibuła ozdobna

Bibuła ozdobna to rodzaj delikatnego papieru, który wygląda niezwykle efektywnie. Tego rodzaju wypełniacze do paczek są bardzo miękkie, więc nie musimy się obawiać, że ułożony wewnątrz pakunku towar zostanie porysowany. W ozdobną bibułę można opakować elementy garderoby, galanterii i innych produktów. Można też nimi wypełnić puste miejsca w kartonie. Ze względu na wiele wersji kolorystycznych, za ich pomocą możemy stworzyć ciekawe kompozycje. Do bardziej tradycyjnych elementów zabezpieczania paczek służą folie bąbelkowe, pianki polietylenowe, folie antystatyczne oraz chipsy styropianowe.

Dobre zabezpieczenie przesyłki pozwoli dostarczyć towar do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Warto jednak pamiętać, że ma to w pewnym sensie także znaczenie marketingowe. Jeśli towar nie dotrze w należytym stanie, można stracić klienta. Dla właściciela firmy wysyłkowej lub sklepu internetowego może to oznaczać spore straty finansowe.

  Biznes