23 września 2019
  • Home
  • Biznes
  • Sklep internetowy czy hurtownia wielobranżowa?
Sklep internetowy czy hurtownia wielobranzowa

Sklep internetowy czy hurtownia wielobranżowa?

By on 21 grudnia 2018 0 109 Views

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Robimy to głównie po to, aby poczuć się niezależnie z finansowego punktu widzenia i sami decydować o sobie oraz dysponować własnym czasem. Ci, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił jako przedsiębiorcy, wiedzą, że jest to łatwe zadanie.

Najczęstszym wyborem na pierwszy biznes jest branża handlowo-usługowa. Popularne są sklepy, restauracje, puby, kawiarnie lub salony urody. Osoby, które postanowiły związać swoją przyszłość zawodową z handlem na dłużej ­– wiedzą jak ogromna obecnie jest konkurencja na rynku i jak trudno jest utrzymać się w branży. Prowadzenie tradycyjnego sklepu to przedsięwzięcie bardzo kosztowne i nie zawsze opłacalne – zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę wszelkie koszty związane z jego utrzymaniem i wyposażeniem, chociażby zatowarowanie, opłaty za wynajem lokalu oraz bieżące zużycie energii, a także zatrudnienie oraz utrzymanie etatowych pracowników.

Z tego powodu zatem coraz więcej osób obecnie decyduje się na prowadzenie sklepów lub hurtowni online, polegających na sprzedaży oraz dystrybucji towarów do klientów – za pomocą popularnych serwisów aukcyjnych oraz sprzedażowych. Takie rozwiązanie wydaje się być zdecydowanie bardziej korzystne zwłaszcza dla świeżych przedsiębiorców, ponieważ nie ponoszą oni wysokich kosztów związanych z wynajmem lub kupnem lokalu oraz zatrudnianiem etatowych pracowników. Z zamian za to potrzebują komputera ze stałym dostępem do internetu oraz dobrego programu do obróbki zdjęć i miejsca do przechowywania sprzedawanych towarów w odpowiednich warunkach.

Hurtownia online dobrym pomysłem na własny biznes

Obecnie w Polsce jest zarejestrowanych niemal 30 tysięcy sklepów internetowych, a ich liczba stale wzrasta. Oznacza to, że Polacy nie boją się ryzyka i są otwarci na sprzedawanie w internecie oraz że konkurencja w tej branży jest bardzo duża, dlatego może nam być trudno się utrzymać na rynku konsumenckim, jeżeli nie będziemy mieć dobrego pomysłu na to, co i komu chcemy sprzedawać.

O wiele lepszym pomysłem od prowadzenia sklepu wydaje się otworzenie własnej hurtowni wielobranżowej online. Prowadząc taką hurtownię nie musimy desperacko walczyć o każdego pojedynczego klienta na rynku wśród ogromnej konkurencji. Wystarczy, że znajdziemy kilku stałych odbiorców prowadzących swoje sklepy i będziemy stale dostarczać im asortyment w odpowiedniej dla obu stron ofercie cenowej oraz ilości.

Taki towar możemy pozyskiwać z różnych źródeł, jednak dobrym rozwiązaniem wydaje się sprowadzanie sprzętów elektronicznych, artykułów gospodarstwa domowego oraz odzieży lub zabawek czy też innych produktów z zagranicy, pochodzących zazwyczaj z końcówek kolekcji lub ze zwrotów konsumenckich.

Zarówno odzież oraz sprzęty elektroniczne czy artykuły gospodarstwa domowego, zabawki i artykuły dziecięce takiego pochodzenia sprzedają się w Polsce bardzo dobrze. Konsumenci często wolą przeznaczyć swoje pieniądze na zakup markowych produktów z atestem lub firmowej odzieży czy też elektroniki z tak zwanych wystaw lub zwrotów, aniżeli wydawać znacznie więcej pieniędzy na te same rzeczy w oryginalnych sklepach stacjonarnych lub zadowalać się tańszymi produktami o znacznie niższej jakości i trwałości. Prowadząc hurtownię wielobranżową nie musimy martwić się o sprzedaż pojedynczych sztuk, bowiem tym zajmują się już właściciele sklepów, którzy będą odkupować od nas towar w bardzo dużych ilościach i sami rozprowadzać go do poszczególnych klientów. Jako hurtownia nie musimy również zbyt dużej uwagi oraz cennego czasu poświęcać na reklamę towarów – wystarczy jedynie pozyskać stałych i zadowolonych klientów oraz sprawdzone źródła towaru.

Inspirowane: Maxx10group.pl – hurtownia internetowa

  Biznes