16 czerwca 2024
  • Home
  • Przemysł
  • Wybór systemu rurowego dla przemysłu spożywczego – dlaczego warto postawić na Jacob?
zalety systemu rurowego

Wybór systemu rurowego dla przemysłu spożywczego – dlaczego warto postawić na Jacob?

By on 23 października 2023 0 325 Views

Jest to skomplikowany system, wielu dopasowanych do siebie elementów, mający za zadanie transport np. materiałów sypkich, podlegających dalszej obróbce. Na taki system składają się: rury, łuki i segmenty, trójniki, połączenia, przesypy i rozdzielacze dwudrogowe bądź wielodrogowe. Mogą też występować: przepustnice, zasuwy, elementy regulacyjne czy tłumiki hałasu. Łączy się je ze sobą, tak jak klocki, specjalnymi uszczelkami i obejmami. Całość systemu to niekiedy kilka tysięcy części, współpracujących ze sobą.

Jakim wymaganiom musi sprostać system rurowy w przemyśle spożywczym

W przemyśle spożywczym wszystko, co ma kontakt  z żywnością, podlega szczególnej kontroli. Muszą to być materiały łatwe w czyszczeniu, obojętne chemicznie, posiadające niezbędne atesty. Dodatkowo system musi mieć zdolność do odprowadzania ładunków elektrostatycznych, powstających np. w wyniku tarcia przesuwającego się surowca. Powstałe ładunki stwarzają niebezpieczeństwo powstania iskry i pożaru.

Wybór systemu rurowego dla przemysłu spożywczego

Zaopatrzenie firmy spożywczej w odpowiedni system to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie. Przedsiębiorstwo musi nieustannie pracować, przynosić zysk, i dawać pracę ludziom, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na niezawodność używanego systemu, stałą dostawę potrzebnych akcesoriów oraz nadzór techniczny producenta systemów rurowych. Kluczowe znaczenie ma jakość oferowanej aparatury, precyzja jej wykonania, użyte do produkcji materiały. Zazwyczaj stosuje się stal nierdzewną o określonej porowatości. Chodzi o taki materiał, który jest odporny na działanie środków myjących i dezynfekujących, nie gromadzący na powierzchni bakterii.

Dlaczego warto postawić na Jacob

Firma Jacob, będąca liderem na europejskim rynku, posiada niezwykle długą historię. Została założona w 1924 roku przez inżyniera Friedricha Jacoba. Do tej pory pozostała przedsiębiorstwem rodzinnym, gromadząc wieloletnie doświadczenie i systematycznie się rozwijając. Specjalizuje się w produkcji systemów rurowych wysokiej jakości. Producent zapewnia szczelność przygotowanej instalacji oraz jej długą, niezawodną pracę. Zlecenia realizowane są szybko, firma posiada największy w Europie magazyn podzespołów. Potrzebne elementy produkowane są w różnych rozmiarach, w bardzo szerokim zakresie średnic. Posiadają one certyfikat odporności na ciśnienie w zakresie 3,6 – 10 barów.

Podsumowania

Przedstawione powyżej fakty wyraźnie wskazują, że wybór systemu rurowego dla przemysłu spożywczego ma kluczowe znaczenie dla optymalnego funkcjonowania zakładu przetwórstwa spożywczego.  Niemiecka firma Fr. Jacob Söhne GmbH & Co to niezawodny producent systemów rurowych najwyższej jakości, oto dlaczego warto postawić na Jacob.