16 czerwca 2024
  • Home
  • Budownictwo
  • Mieszkania 3-pokojowe – dla kogo? Kto powinien się nimi zainteresować?

Mieszkania 3-pokojowe – dla kogo? Kto powinien się nimi zainteresować?

By on 15 listopada 2023 0 78 Views

Wybór metrażu, a także liczby wszystkich pomieszczeń, to jedna z najtrudniejszych decyzji podczas zakupu mieszkania. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko jego funkcjonalność, ale też własne potrzeby i preferencje. Między innymi z tego powodu sporą popularnością w ostatnim czasie cieszą się mieszkania trzypokojowe. Czy rzeczywiście warto zwrócić na nie uwagę? Dla kogo okażą się one najlepszym wyborem?

Zanim jednak przejdziemy do odpowiedzi na postawione pytania, należy podkreślić, że tego typu nieruchomości powstaje coraz więcej. Oczywiście nadal w dużych miastach dominują lokale mniejsze, mniej więcej 30-40-metrowe, jednak w obszarach podmiejskich wybór jest szerszy. Dobrym na to przykładem są miejscowości zlokalizowane koło Warszawy, takie jak Łomianki i Marki.

Mieszkania 3-pokojowe – ile metrów?

 Trzy oddzielne pomieszczenia, łazienka i kuchnia – czy takie mieszkanie musi być duże? I tak, i nie. Z jednej strony na pewno nie mogą być to „mikro-apartamenty”, które wręcz zalewają duże miasta. Ich metraż rzadko przekracza bowiem 40 metrów. Nie oznacza to jednak od razu, że całość będzie dwukrotnie większa.

Żeby taki rozkład rzeczywiście miał sens i pozytywnie wpływał na jakość codziennego życia, najlepiej rozglądać się za nieruchomościami co najmniej 50 m2. Oczywiście im większe, tym lepiej, choć tutaj wchodzi w grę także cena i Twoje zdolności finansowe. Dlatego za każdym razem warto dokładnie przeanalizować rynek przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Najważniejsze zalety mieszkania trzypokojowego

 Nadal nie wiesz, czy 3 pokoje są dla Ciebie? Twoje wątpliwości rozwieje zestawienie najważniejszych atutów tych lokali. Dzięki nim dowiesz się od razu, czy taka inwestycja rzeczywiście ma sens.

  • Kluczową zaletą są tu możliwości aranżacyjne, znacznie szersze niż w przypadku kawalerek i mieszkań dwupokojowych. Łatwiej będzie Ci zrealizować konkretną koncepcję, zwłaszcza gdy uwzględnia ona wykorzystanie różnych materiałów oraz kolorów.
  •  Nie bez znaczenia jest też swoboda dopasowywania mieszkania do własnych potrzeb. Dzięki trzem pomieszczeniom bez trudu oddzielić strefę dzienną od prywatnej, urządzisz gabinet, pokój gościnny lub własne gniazdko, w którym odpoczniesz przy dobrej muzyce lub książce.
  •  Trzy pokoje pozwalają Ci ponadto lepiej wykorzystać kuchnie. Jeśli jest taka szansa, możesz wyburzyć ścianę i połączyć ją z salonem. Dobrym pomysłem będzie też stworzenie jadalni z dużym stołem, przy którym zasiądzie cała rodzina oraz goście zaproszeni na imprezę.
  •  Tego typu nieruchomości są po prostu wygodne. Ich przestrzenność powoduje, że znika wrażenie przytłoczenia, nawet wówczas, gdy metraż wcale nie jest bardzo duży. Codzienny komfort zwiększą również sprytnie wybrane rozwiązania aranżacyjne (jasne ściany, odsłonięte okna, odpowiednio dobrane oświetlenie itd.).

Dla kogo są mieszkania trzypokojowe?

 Z powyższych atutów warto korzystać. Doskonale wiedzą o tym zwłaszcza rodziny z dziećmi, dla których dodatkowe pomieszczenia są wręcz niezbędne. Oczywiście po to, aby pociecha miała swój kąt – do spania, odrabiania lekcji, zabawy i relaksu. Z tego powodu mieszkania trzypokojowe zalecane są rodzinom z jednym i dwójką dzieci.

Takie nieruchomości cieszą się sporą popularnością również wśród małżeństw i par bezdzietnych. Dwie osoby są w stanie doskonale wykorzystać taką przestrzeń. Umożliwia ona urządzenie salonu, sypialni, a także gabinetu lub biblioteki. Dobrym wyborem okazać się może też pokój gościnny, który pozwoli w dobrych warunkach przyjąć rodzinę bądź znajomych.

Mieszkania z trzema pokojami to doskonały wybór dla wszystkich osób szukających większego metrażu – niezależnie od tego, czy mieszkają same, czy z kimś. Jak potwierdzają powyższe informacje, mają one mnóstwo zalet, o których warto pamiętać. Zwłaszcza wówczas, gdy nadal wahasz się, jaką decyzję podjąć.

Z pewnością pomocne będą coraz szersze oferty deweloperów. Dużo firm dostrzega ogromny potencjał tego typu nieruchomości, dzięki czemu obecnie znacznie łatwiej można je znaleźć, niż jeszcze kilkanaście lat temu.

źródło: Sławbud Developer Łomianki