23 września 2019
snowboard vs narty

Narty czy deska? Co jest dziś popularniejsze?

By on 14 stycznia 2019 0 125 Views

Jeszcze 20 lat temu wybór był absolutnie oczywisty: kiedy nadchodziła zima i stoki pokrywały się śniegiem, wszyscy fani zimowego szaleństwa sięgali po narty. Niby coś się słyszało o snowboardzie, niby coś się w telewizji widziało, jednak do nikogo nie przemawiała idea jednej deski zamiast dwóch. Dopiero wiele lat później snowboard wkradł się na polskie stoki, choć do tej pory jest raczej domeną młodych. Jeśli porównamy jednak proporcję narciarzy i snowboardzistów na stokach, wyjdzie na prawdopodobnie po równo. Co przemawia za jednym i drugim sportem? Omawiamy poniżej.

 

Cena nart vs cena deski

Obecnie zakup sprzętu narciarskiego czy snowboardowego nie stanowi żadnego problemu. Istnieje wiele doskonale wyposażonych sklepów internetowych, gdzie znajdziemy wymarzony sprzęt w atrakcyjnych cenach. Znajdziemy tam wszystko czego możemy potrzebować na stoku i dostaniemy to z dostawą pod sam dom! Jak jednak wygląda różnica cenowa między nartami, a snowboardem? Patrząc na przykładowe ceny sprzętu łatwo możemy zauważyć, że ceny desek snowboardowych zaczynają się już od 600zł, podczas gdy za narty trzeba będzie zapłacić około 1000zł. Być może to zadecydowało o popularności desek wśród ludzi młodych? Do nart będziemy potrzebować również dodatkowego wyposażenia, np. kijków narciarskich.

 

Trudność w jeździe

Choć sytuacja powoli się zmienia raczej trudno zauważyć na stoku małe dzieci szalejące na snowboardzie. Naturalną koleją rzeczy jest zaczęcie zimowej przygody od nart i ewentualne przerzucenie się na snowboard w późniejszym życiu. Czy ma to sens? Pierwsze zetknięcie się ze stokiem narciarskim może być dość przerażające – nie tylko dla małego dziecka! Narty dają nieco większą swobodę ruchów niż snowboard, jako że nasze nogi nie są ze sobą złączone. Mimo wszystko jednak wszystko jest możliwe i warto pozwolić dziecku zadecydować na czym wolałoby się uczyć jeździć. Na każdym stoku znajdziemy wykwalifikowanych instruktorów, a i zakup potrzebnego dla dziecka sprzętu nie będzie problemem. Wszystko czego potrzebujemy, znajdziemy np. w sklepie https://snowsport.pl/

 

Efektowność nart i deski

Zjeżdżanie ze stoku powolnym slalomem z całą pewnością jest bardzo relaksujące, na osobach postronnych jednak raczej nie robi specjalnego wrażenia. Inaczej ma się rzecz ze snowboardem – choć nasze początki mogą wyglądać raczej żałośnie, po opanowaniu sztuki zjeżdżania w stopniu dobrym otwiera się przed nami niezliczona ilość tricków i akrobacji, które naprawdę mogą wprawić w zachwyt. Młodzi ludzie zapytani co jest bardziej „cool” bez zastanowienia wskazują snowboard i trzeba przyznać, że sport ten faktycznie ma „to coś”. Nowo nabyte umiejętności można sprawdzić wybierając się na wyjazd sportowy oferowany przez sklep SnowSport.

Jak wynika z zestawienia powyżej, oba sporty mają swoje plusy i minusy, jednak bez wątpienia oba są warte wypróbowania! Jako szczęściarze mieszkający w klimacie umiarkowanym i mającym w zimie śnieg do dyspozycji, aż żal nie skorzystać z okazji! Tym bardziej że w sieci są dostępne różne atrakcyjne wyprzedaże sprzętu do sportów zimowych.