Zdrowe odżywianie w kilku prostych krokach
Zewsząd jesteśmy bombardowani informacjami na temat zdrowego trybu życia, który niesie ze sobą szereg dobroczynnych skutków w postaci lepszego samopoczucia, poprawy funkcjonowania organizmu czy ładniejszej sylwetki. Wydaje się, że zmiana nawyków żywieniowych to rewolucja kulinarna, dlatego odsuwamy od siebie początek rozpoczęcia zmian. Warto jednak przyznać, że to nie jest aż tak milowy krok, jak nam się wydaje, a kilka banalnych rozwiązań, naprawdę może być skutecznych.
Zdrowe odżywianie w kilku prostych krokach.
Na początek rozpocznij regularnie jeść. Podstawa to 4- 5 posiłków dziennie w odstępach czasowych co 3 – 4 godziny. Złota zasada to:” jedz mniej, a częściej”. Systematyczność spożywania posiłków zapewni ciągłość organizmowi, który nie będzie musiał magazynować tłuszczu, tylko zacznie trawić na bieżąco dostarczane porcje żywności. Zrezygnuj z przekąsek pomiędzy posiłkami, a jeśli to zbyt trudne zadanie przygotuj awaryjne produkty, które będą zdrowe i dostarczą Twojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Wśród tych produktów mogą się znaleźć: suszone owoce, domowe chipsy z warzyw.
Zapomnij o słodzonych napojach gazowanych. Pragnienie należy gasić wodą. Jeśli masz taką potrzebę dosładzaj ją miodem lub dosyp garść owoców, które są zdrowszą alternatywą niż słodkie napoje ze sklepu. Unikaj przetworzonej żywności, której skład sięga nawet kilkunastu składników, z których większość rozpoczyna się od literki E, zakończonej trzycyfrowym kodem. Nie warto truć się chemią, która zapycha tylko żołądek, nie dając nic w zamian. Chyba, że nie przeszkadzają Ci zaparcia, ewentualne choroby serca, miażdżyca, otyłość, problemy z koncentracją itd. Przygotuj się na warzywa i owoce.
Szczególnie wskazane są warzywa, które spożywać można właściwie bez ograniczeń. jedzenie owoców zaleca się do godziny 12, najlepiej w maksymalnie dwóch porcjach. Woda z cytryną na czczo rozkręci Twój metabolizm. Pamiętaj żeby pierwszy posiłek zjeść maksymalnie do godziny od pobudki, a ostatni nie poźniej niż 3 godziny przed planowanym pójściem spać.