12 kwietnia 2024
  • Home
  • Medycyna
  • Wózek elektryczny Forest – dlaczego jest tak doceniany przez osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów?
wózek elektryczny Forest

Wózek elektryczny Forest – dlaczego jest tak doceniany przez osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów?

By on 27 lipca 2021 0 851 Views

Wózek inwalidzki to realne ułatwienie życia osoby z niepełnosprawnościami, ale tak naprawdę nie musisz już stawiać na podstawowe, minimalistyczne modele, ale na bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia transportowe z funkcją domową i co najważniejsze terenową. Takie założenia spełnia wózek elektryczny Forest. Dlaczego to wózek elektryczny tak chętnie wybierany przez niepełnosprawnych oraz ich opiekunów?

Konstrukcja wytrzymująca duże obciążenia eksploatacyjne

Wózek elektryczny Forest charakteryzuje się wyjątkowo dużym udźwigiem dochodzącym do 130 kg i wytrzymuje ogromne obciążenia podczas manewrowania w terenie. Wózek dzięki przemyślanej konstrukcji pokonuje większość klasycznych barier architektonicznych bez angażowania dużej siły, a to pozwala na uzyskanie nieco większej niezależności transportowej. Amortyzacja wózka daje komfort nawet w szczególnie trudnych warunkach. Prędkość wózka elektrycznego Forest to 6 km/h, więc wystarczająca do właściwej obserwacji przestrzeni, a jednocześnie nie tak nudna w porównaniu do klasycznych modeli.

Bezpieczeństwo i stabilizacja, ułatwienie dla opiekunów

Wózek elektryczny Forest to również wysoki poziom bezpieczeństwa dla prawidłowo siedzącej osoby niepełnosprawnej ze względu na zastosowanie systemu przeciw-wywrotnego. Dzięki temu wózek sprawdza się w stresujących sytuacjach, w pośpiechu, umożliwia testowanie różnych przeszkód bez narażenia się na dodatkowe problemy. W wózku znajdziesz oświetlenie tylne i przednie (trwałe diody, nie oślepiają osób postronnych), a to szansa na zastosowanie urządzenia nawet wieczorem, o nietypowych porach. Wózek, dzięki wysokim możliwościom manewrowania sprawdza się w domu i w podróży, nie wymaga też ponoszenia dużych kosztów serwisowych. Wygodę użytkowania wózka elektrycznego Forest zwiększa regulowane siedzisko.

Możliwość spersonalizowania wózka elektrycznego pod potrzeby pacjenta

Wózek ze względu na konstrukcję praktycznie samodzielnie stabilizuje sylwetkę we właściwy sposób, co ogranicza bóle górnej części ciała i ryzyko kontuzji (optymalny poziom amortyzacji). Miłe udoskonalenie to automatyczne zapamiętywanie pozycji chorego i szybkie ustawienie neutralne, szczególnie polecane opiekunom, czy przy wykorzystaniu wózka u wielu pacjentów. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie? Głównie na akcesoria dodatkowe, w tym na pas bezpieczeństwa. Większość sklepów internetowych z wózkiem elektrycznym Forest umożliwia dopasowanie dodatków pod preferencje osoby z niepełnosprawnością oraz opiekuna. Jakie to dodatki? Głównie podnóżek, płyta boczna dla większej stabilizacji, modułowa orteza, czy nawet siedzisko o właściwościach ortopedycznych dające szansę na szybszy powrót do zdrowia.

Większa wolność dla osoby z niepełnosprawnościami

Wózki elektryczne to duża wolność dla chorego i szansa na komfortowe pokonywanie większych dystansów, nawet bez tak dużej kontroli opiekuna. Wózek ręczny to znacznie gorsza alternatywa od wózka elektrycznego Forest i chociaż jednostkowo płacisz więcej na początku to komfort, szczególnie w czasie dochodzenia do zdrowia, tak naprawdę nie ma ceny.