16 sierpnia 2022
  • Home
  • Przemysł
  • Transport towarów koleją z Chin może być szybszy i tańszy niż statkiem

Transport towarów koleją z Chin może być szybszy i tańszy niż statkiem

By on 15 września 2020 0 288 Views

Chiny są potęgą gospodarczą, która odgrywa jedną z czołowych ról w handlu zagranicznym – każdego roku chińskie produkty zalewają półki sklepowe na całym świecie. Zaletą azjatyckich produktów jest niska cena oraz coraz wyższa jakość. Przewóz towarów z Chin do Europy odbywa się za pomocą kilku form przewozu – jedną z nich jest sprawdzona od lat spedycja kolejowa. Wykorzystuje ona trasę Nowego Szlaku Jedwabnego, który zapewnia stały transport towarowy na wyciągnięcie ręki.

Spedycja kolejowa – zaufane i sprawdzone rozwiązanie

Do zalet płynących z korzystania ze spedycji kolejowej zalicza się przede wszystkim niski koszt usługi oraz szybki termin realizacji, który w porównaniu do tradycyjnego rozwiązania – spedycji morskiej wynosi od 2 do 4 tygodni. W praktyce oznacza to możliwość przewożenia dowolnego rodzaju ładunku – zarówno transportów całoładunkowych oraz drobnicowych. Dzisiejsze pociągi umożliwiają przewóz zarówno towarów takich jak żywność, lekarstwa, a także urządzeń elektronicznych itp. Różnorodność wagonów daje możliwość ich dostosowania do rodzaju przewożonego towaru. W ten sposób klient zyskuje gwarancję, że jego ładunek spoczywa w rękach profesjonalistów, którzy zadbają o jego bezpieczeństwo. Dodatkowym zabezpieczeniem jest także możliwość śledzenie położenia ładunku, dzięki czemu klient zostaje na bieżąco informowany o położeniu ładunku, wraz z podaniem szacunkowego terminu dostawy.

Na komfort usługi składa się także jej kompleksowość związana nie tylko z odbiorem towaru od azjatyckiego producenta, ale także z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji technicznej i przewozowej, jak również kontakt z urzędami celnymi. W ten sposób zleceniodawca zyskuje bezpieczeństwo oraz czas, bowiem wszelkie czynności transportowe spoczywają na firmie spedycyjnej odpowiedzialnej za transport.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość dostawy towaru pod wskazany adres w kraju i za granicą.  Dzięki usłudze door to door firma transportowa nie tylko zajmie się przeładunkiem towaru, ale także dostarczy go w wybrane miejsce w Europie.

Spedycja morska czy kolejowa?

Oba rozwiązania są w pełni bezpieczne, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia bądź utraty towaru jest naprawdę niewielkie. W odróżnieniu od spedycji morskiej transport szynowy zajmuje nie tylko mniej czasu, ale jest również korzystniejszy pod kątem cenowym. Kolejną zaletą jest cykliczność wykonywanych przewozów, które w przypadku drogi morskiej są nieco bardziej skomplikowanymi procesami, na które wpływ ma znacznie więcej czynników.

Transport kolejowy zapewnia cykliczność, która przekłada się na możliwość korzystania z regularnych przewozów zarówno z Europy i Polski do Azji, a także z Chin na stary kontynent. Tego typu usługa jest polecana w szczególności przedsiębiorcom, którzy prowadzą stałą wymianę towarową na poziomie międzykontynentalnym. Możliwości jest naprawdę sporo – wybierając sprawdzoną firmę spedycyjną zyskuje się przede wszystkim gwarancję dobrze zrealizowanej usługi. Doświadczenie firmy przekłada się na kompleksowość przewozu oraz stopień jego zaawansowania. Dodatkowym atutem jest sam odbiór towaru z Chin, jego magazynowanie oraz przeładunek, który spoczywa po stronie firmy spedycyjnej. Specjalistycznej wiedzy wymaga także sam kontakt i odprawa celna zarówno po stronie azjatyckiej, jak i europejskiej. Dzięki monitorowaniu pozycji pociągu istnieje możliwość natychmiastowego reagowania oraz powiadamiania klienta o statusie usługi. Równie istotne pozostają względy związane z ekologią, bowiem dostępne dziś pociągi nie tylko są w stanie przetransportować setki ton ładunku, ale emitują przy tym o wiele mniejszą ilość zanieczyszczeń skutecznie zapobiegając zanieczyszczeniu środowiska. Korzystanie z usług spedycji kolejowej jest skutecznym rozwiązaniem, na które zdecydowały się już tysiące firm – wybierając sprawdzonego przewoźnika zyskuje się gwarancję najwyższej jakości, która idzie w parze z szybkim terminem dostawy.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa