Rozwiewamy mity o laserowym usuwaniu owłosienia
Laserowe usuwanie owłosienia, jest obecnie jedynym zabiegiem kosmetycznym, który może zagwarantować trwale gładką skórę. Z tej przyczyny coraz więcej kobiet i mężczyzn rezygnuje z regularnego golenia czy woskowania na rzecz depilacji laserowej. Skuteczność, bolesność czy przeciwwskazania do zabiegu są przedmiotem wielu mitów, które specjalista wykonujący depilację jest w stanie rozwijać w krótkiej rozmowie.
Depilacja laserowa jest bardzo bolesna
Bez wątpienia to obawa przed bólem stanowi jedną z głównych przyczyn niechęci do laserowego usuwania zbędnego owłosienia. Jednak to, jaki poziom dyskomfortu wywoływać będzie niszczenie mieszków włosowych przez wiązkę światła, jest kwestią bardzo indywidualną, ściśle zależną od progu bólu konkretnego pacjenta. Warto podkreślić, że depilacja laserowa laserem Vectus odbywa się przy jednoczesnym wykorzystaniu innowacyjnej technologii chłodzenia skóry, dzięki której odczuwany dyskomfort redukowany jest do minimum.
W przypadku osób szczególnie wrażliwych, po uprzedniej konsultacji z dermatologiem, stosuje się dodatkowo maść znieczulającą. W każdym przypadku wykonywana jest tzw. próba laserowa, która jest gwarancją bezpieczeństwa.
Depilacji laserowej nie mogą wykonywać osoby o ciemnej karnacji
Mechanizm działania lasera oparty jest na absorbcji wiązki światła przez tkanki, w wyniku której dochodzi do termicznej destrukcji mieszka włosowego. Starsze typy laserów dedykowane były wyłącznie jasnym fototypom skóry (z zabiegu skorzystać mogły wyłącznie osoby o jasnej karnacji). Depilacja laserowa laserem Vectus wykorzystuje natomiast głowicę, która jest w stanie usunąć do 56% owłosienia więcej, niż to ma miejsce w przypadku zabiegów wykonanych za pomocą mniej nowoczesnych urządzeń. Długość wiązki światła oraz czas naświetlania jest określany automatycznie i indywidualnie, dlatego laserowe usuwanie owłosienia jest w pełni skuteczne również w przypadku osób o nieco ciemniejszej karnacji.
Depilację laserową może wykonać każdy
Laserowe usuwanie owłosienia nie jest odpowiednie dla wszystkich. Lista przeciwwskazań nie jest długa, jednak w trosce o kondycję skóry, a także zdrowie pacjenta przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad kwalifikacyjny.
Depilacja laserowa nie powinna być wykonana u:
- osób opalonych (naturalnie bądź w solarium),
- przyjmujących leki fotouczulające (antybiotyki, preparaty antytrądzikowe, antydepresanty),
- kobiet w ciąży oraz karmiących piersią,
- chorujących na nowotwory i epilepsję,
- diabetyków,
- osób z rozrusznikiem serca,
- osób z chorobami skóry o podłożu wirusowym, bakteryjnym bądź grzybiczym.
Dla całkowitego pozbycia się owłosienia wystarczy jeden zabieg
Włosy rosną w niejednakowym tempie, dlatego dla pełnej skuteczności zabiegu konieczne jest wykonane serii kilku zabiegów. Zwykle jest to od 3 do 5 naświetlań w kilkutygodniowych odstępach czasu. Ilość zabiegów oraz ich częstotliwość jest kwestią indywidualną zależną od karnacji czy koloru i rodzaju włosa.
Depilacja laserowa jest wyjątkowo skutecznym i bezpiecznym zabiegiem trwałego usuwania niechcianego owłosienia z powierzchni skóry. Jednak tak jak w przypadku każdego innego zabiegu kosmetycznego należy pamiętać o konsultacji ze specjalistą. Zapewne pozwoli to wyeliminować obawy i obalić niektóre mity związane z bólem, przeciwwskazaniami czy efektami depilacji laserowej.