18 lipca 2024
  • Home
  • Medycyna
  • Prowadzisz gabinet stomatologiczny? Bądź na bieżąco dzięki szkoleniom dla dentystów
Prowadzisz gabinet stomatologiczny Badz na biezaco dzieki szkoleniom dla dentystow

Prowadzisz gabinet stomatologiczny? Bądź na bieżąco dzięki szkoleniom dla dentystów

By on 19 listopada 2018 0 581 Views

W dzisiejszych czasach opieka stomatologiczna to nie tylko troska o stan i kondycję jamy ustnej pacjenta lub pomoc w przypadku dolegliwości bólowych, lecz także kwestia estetyki i dobrego samopoczucia po wizycie u dentysty. Pacjenci w równym stopniu oczekują od swojego lekarza zarówno dbałości o zdrowie swoich zębów, jak i estetykę, bo kto z nas nie marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu? Kluczowe jest zatem, aby początkujący stomatolog już od samego początku zatroszczył się kompleksowe, merytoryczne przygotowanie oraz zdobywanie praktycznych umiejętności,  które na bieżąco będzie mógł aktualizować podczas różnego rodzaju kursów stomatologicznych.

Ważnym powodem, dla którego warto uczestniczyć w szkoleniach, jest zdobywanie wiedzy, której nie znajdzie się nigdzie indziej. Biorąc udział w szkoleniach, można zdobyć wiedzę, którą nie zawsze odnajdziemy w książkach czy na stronach internetowych. Dlaczego tak jest? Ponieważ oprócz wiedzy teoretycznej szkolenia dostarczają nam wiedzy praktycznej. Wykwalifikowany wykładowca, który jest specjalistą w danej dziedzinie stomatologii jest skarbnicą wiedzy i doświadczeń, jakie wyniósł podczas wieloletniego prowadzenia praktyki stomatologicznej, udziału w sympozjach zarówno polskich jak i zagranicznych, wielorakich szkoleniach dla dentystów. Często dopowiada cenne przykłady, historie, zwraca uwagę na możliwe komplikacje, jakie mogą zdarzyć się przy wykonywaniu konkretnych procedur, po to by chronić uczestników szkolenia dla dentystów przed pomyłkami, do jakich może dojść już w ich gabinetach.

Podstawowym celem udziału w kursach stomatologicznych jest przede wszystkim doskonalenie umiejętności w dziedzinie, w jakiej stomatolog pracuje na co dzień, ponieważ jak wiemy z czasem wiedza zdobyta na studiach nie wystarcza. Żyjemy w świecie, gdzie zmiany są na porządku dziennym. Zmieniają się przepisy prawne, jesteśmy świadkami odkrywania nowych leków, nowych metod leczenia, pojawiają się nowinki technologiczne, sporą część pracy, która wcześniej wykonywały ludzkie ręce, teraz przejmują komputery, lasery, wszechobecna technologia cyfrowa. Bez doszkalania się, śledzenia najnowszych trendów nie sposób nadążyć  za tym, co się dzieje.

Co oprócz doskonalenia umiejętności mogą zyskać lekarze biorąc udział w szkoleniach?

Poszerzanie wiedzy teoretycznej to także ważna kwestia, niemniej jednak, zdobywanie praktycznych umiejętności będzie tu dla lekarza najwyższym celem, ponieważ pozwoli w efekcie zastosować to, czego się nauczył w praktyce we własnym gabinecie.  Możliwość wymiany doświadczeń zarówno z prowadzącym jak i pozostałymi uczestnikami będzie na pewno dodatkowym atutem, szczególnie przy analizowaniu skomplikowanych przypadków medycznych.

Szkoleń dla stomatologów na rynku ostatnimi czasy jest coraz więcej, warto jednak przemyśleć i zastanowić się nad tym, jakiego szkolenia faktycznie potrzebujemy, które z nich wniesie coś więcej do naszego życia. Pomyśleć o tym, nad jakimi obszarami chcielibyśmy popracować oraz jakie kompetencje rozwinąć.

W ofercie szkoleniowej Dental Skills Institute znajdziemy szereg kursów stomatologicznych, od podstawowych, tj. Curriculum Implantologiczne,  zaawansowanych, jak szkolenia z protetyki, po warsztaty z zagranicznymi ekspertami – Master Level Practice, obejmujące szkolenia  z periodontologii, stomatologii, implantologii.

Reasumując,  szkolić się warto, by być na bieżąco, aktualizować posiadaną wiedzę, czy inwestować w nowe, bardziej „nowoczesne” kierunki.  Szereg wiszących na ścianie certyfikatów nie świadczy o tym, że wyczerpałeś już możliwości szkoleniowe, bo z roku na rok, a nawet  z miesiąca na miesiąc przybywa nowych, ciekawszych i wartościowych szkoleń dla dentystów. Liczy się przydatność tych szkoleń, ich poziom, ilość praktyki, lokalizacja firm szkoleniowych oraz co najważniejsze, to żeby zdobyta na nich wiedza była dla ciebie wsparciem w obranej przez ciebie drodze.

Inspirowane: Dsi-edu.com – szkolenia periodontologiczne