18 lipca 2024
  • Home
  • Uroda
  • Podstawowe preparaty do mezoterapii igłowej skóry twarzy
juvederm

Podstawowe preparaty do mezoterapii igłowej skóry twarzy

By on 9 listopada 2021 0 289 Views

Mezoterapia to zabieg o uniwersalnym charakterze, gwarantujący doskonałej jakości efekty zabiegowe. Wybierając dobrej jakości preparaty, można spodziewać się pełnego zadowolenia pacjenta, a także wygody podczas przeprowadzania zabiegu. Jakie wypełniacze do mezoterapii skóry twarzy cieszą się obecnie największym zainteresowaniem? Dlaczego warto zainwestować właśnie w te preparaty?

Mezoterapia – na czym opiera się jej fenomen?

Wśród zabiegów rewitalizujących to właśnie mezoterapia cieszy się największą popularnością. Wynika to z faktu, że zabieg ten stanowi bardzo skuteczną, a jednocześnie niechirurgiczną metodę, umożliwiającą przywrócenie skórze dawnego blasku i zdrowego wyglądu. Mezoterapia wykonywana jest poprzez iniekcję odpowiedniej mieszanki składników aktywnych w głębsze warstwy skóry. Dzięki temu, skóra ma szansę samodzielnie przeprowadzić procesy naprawcze i regenerujące, co przekłada się na dużo bardziej spektakularny efekt końcowy.

Kluczem do satysfakcjonującego finału zabiegu jest jednak użycie dobrej jakości preparatów. Jakie wypełniacze wzbudzają najwięcej zainteresowania wśród specjalistów?

CytoCare – preparat do mezoterapii twarzy

Na początek warto wspomnieć o marce RevitaCare®, która stworzyła serię ekskluzywnych koktajli do mezoterapii. Linia CytoCare oparta jest na kwasie hialuronowym, a także odpowiedniej dawce skoncentrowanych witamin, soli nieorganicznych oraz aminokwasów. W zależności od numeru, skład ten może ulegać niewielkim przekształceniom. Kilka produktów umożliwia dobór odpowiedniego preparatu do danego problemu skórnego. Stosowanie CytoCare jest zalecane w takich przypadkach jak:
● niwelowanie zmarszczek płytkich i głębokich,
● głębokie odżywienie skóry,
● intensywna regeneracja skóry np. po zabiegu.

Profhilo – nowoczesny preparat do odmładzania skóry

Kolejnymi preparatami, którego składy oparte są na kwasie hialuronowym to produkty z serii Profhilo. Doskonałej jakości wypełniacze są warte swojej ceny z uwagi na bardzo wysokie stężenie aktywnego składnika (aż 64 mg). Formuła produktu przewidziała również L-HA, którego działanie powiązane jest z uruchomieniem procesów naprawczych i regeneracyjnych w skórze właściwej. Profhilo to produkty posiadające stabilną formułę opatentowaną przez Instytut Farmaceutyczny IBSA. Produkty z tej serii doskonale radzą sobie ze:
● zwiększaniem napięcia skóry,
● przywracaniem sprężystości,
● neutralizacją przebarwień,
● modelowaniem twarzy,
● wygładzaniem zmarszczek.

Juvederm – moc usieciowanego kwasu hialuronowego

Wypełniaczami, na które warto zwrócić uwagę, nie licząc produktów wyżej wymienionych, są także te stworzone przez Juvederm. Linia Ultra została stworzona na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, dzięki czemu preparaty wyróżniają się głębokim działaniem nawilżającym i regenerującym. Juvederm to idealny preparat do wypełniania umiarkowanych oraz głębszych zmarszczek, niwelowania linii marionetki czy też zwiększania objętości ust. Produkt o działaniu modelującym i odżywczym jest podawany przez wygodną strzykawkę, posiadającą cienką igłę.

  Uroda