3 grudnia 2023
  • Home
  • Finanse
  • Nowe zbiorniki na gaz – zainwestuj w dobre rozwiązania
Nowe zbiorniki na gaz

Nowe zbiorniki na gaz – zainwestuj w dobre rozwiązania

By on 21 czerwca 2018 0 1260 Views

Cała inwestycja i prace związane z wykonaniem przyłącza na gaz propan do domu może spędzać sen z powiek. Jednak nie lada wyzwaniem okazuje się również wybór odpowiedniego zbiornika na gaz. Bo przecież trzeba wziąć pod uwagę tyle czynników i tak wiele parametrów, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Zyskajmy więc pewność i spokój na lata, inwestując w nowy zbiornik na gaz. Dlaczego? O tym poniżej.

Rodzaje zbiorników na gaz propan

Dokładnie tak, jak z każdą nową rzeczą, tak samo i ze zbiornikiem na gaz wiadomo, że posłuży nam znacznie dłużej, jeśli kupimy nowy egzemplarz. Oczywiście na rynku dostępne są także używane zbiorniki na gaz a producenci zachwalają ich jakość w znacznie niższej cenie. Jednak na używany zbiornik na gaz, niezależnie od tego czy jest to zbiornik podziemny czy zbiornik naziemny, nikt nie daje długoletniej gwarancji. Może więc stać się tak, że zaledwie po kilku miesiącach użytkowania w zbiorniku używanym dojdzie do rozszczelnień i nie będzie on zdatny do dalszego użycia. Natomiast w przypadku nowego zbiornika mamy pewność jego jakości oraz pewność, że zbiornik nie był wcześniej przez nikogo eksploatowany, a zatem ryzyko usterki jest znacznie mniejsze. A dodatkowo na nowy zbiornik udzielana jest gwarancja, tak więc w razie jakiejś ewentualnej usterki wszystkie naprawy zostają objęte serwisem gwarancyjnym.

Zbiornik na gaz propan naziemny czy podziemny

Jeśli decydujemy się na nowy zbiornik na gaz propan, to obie opcje- naziemna i podziemna są równie dobre. W przypadku zbiorników używanych znacznie pewniejsze są zbiorniki naziemne. Wynika to z faktu, że zbiorniki podziemne poddawane są znacznie większym siłom działającym zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz na skorupę zbiornika. Jednak wśród specjalistów można zauważyć tendencję odchodzenia od zbiorników używanych. Pomimo ich atrakcyjnej ceny jest to sprzęt mniej pewny i bardziej awaryjny. Decydując się na taki zakup prędzej czy później należy liczyć się z potrzebą jego wymiany. Natomiast nowy zbiornik na propan daje pewność i spokój na lata.

Wybór pomiędzy zbiornikiem na gaz propan naziemnym i zbiornikiem podziemnym może być podyktowany względami estetycznymi lub też praktycznymi. Do względów estetycznych zaliczymy wygląd podwórka po ulokowaniu na nim zbiornika na gaz. W przypadku zbiornika naziemnego będzie on całkowicie widoczny i może szpecić otoczenie. Natomiast zbiornik podziemny może zostać zakopany częściowo lub też całkowicie, pozostawiając nad powierzchnią gruntu jedynie studzienkę i armaturę niezbędną przy uzupełnianiu zbiornika o zapas gazu propan. W przypadku zbiornika podziemnego na gaz nic nie stoi na przeszkodzie, aby na jego powierzchni zasiać trawę lub zorganizować niewielką rabatkę.

Nowy czy używany zbiornik na gaz propan

Specjaliści z zakresu przydomowych instalacji gazowych coraz częściej polecają zakup nowego zbiornika na gaz propan. Oczywiście jest to dość spora inwestycja, która wiąże się z większym jednorazowym wydatkiem. Jest jednak kilka dodatkowych opcji dla tych, którzy nie mają większych oszczędności, a nie chcą rezygnować z jakości, jaką gwarantuje zakup nowego zbiornika na gaz.

Obie z możliwości uwzględniają zwrócenie się do specjalistycznej firmy, która świadczy usługi w zakresie sprzedaży i montażu zbiorników na gaz, ale również w obrębie przeprowadzania całej inwestycji związanej z podłączeniem przydomowej instalacji gazowej oraz dystrybucji gazu propan. Pierwszą opcją jest poproszenie takiej firmy o rozłożenie płatności za zakup nowego zbiornika na gaz propan na raty. Otrzymujemy wtedy nowy zbiornik na gaz na własność, a płatność za jego zakup zostaje rozłożona na wygodne raty. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta, raty i okres kredytowania są dostosowane do osobistych możliwości finansowych. Drugą opcją oferowaną przez firmy zajmujące się dystrybucją zbiorników na gaz i samego gazu, jest możliwość dzierżawy zbiornika z szansą późniejszego wykupu. Rozwiązanie to polega na uiszczaniu pewnej opłaty abonamentowej miesięcznie, bądź też w okresie półrocznym lub kwartalnym, w zależności od tego, jak skonstruowana jest umowa dzierżawy. Opłata za dzierżawę zbiornika na gaz propan może sięgać 180 zł miesięcznie. Niektóre firmy dopuszczają możliwość późniejszego wykupu zbiornika na gaz po bardzo atrakcyjnej cenie. Nie ulega jednak wątpliwości, że jakość, którą oferuje użytkownikom nowy zbiornik na gaz, jest nie do przecenienia. Warto zatem przemyśleć sprawę dwukrotnie i zdecydować się na korzystne dla nas rozwiązanie.

Źródło: Lpgdirect.pl

  Finanse