16 sierpnia 2022
tasmy led

Niekonwencjonalne sposoby na wykorzystanie taśm ledowych

By on 27 października 2020 0 287 Views

Przypatrując się aktualnym trendom na rynku oświetleniowym, nietrudno zauważyć gwałtownie rosnącą popularność oświetlenia LED. Nic w tym dziwnego, ponieważ lampy ledowe zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki, nie emitując przy tym ciepła. Jednak jest to przełomowe rozwiązanie nie tylko pod kątem ekologii. Oświetlenie LED może bowiem występować w wielu formach, które możemy dowolnie dostosowywać do charakteru danej przestrzeni. Współczesny rynek, poza tradycyjną formą żarówki, proponuje również taśmy LED o dowolnej barwie i temperaturze światła. Wykorzystując taśmy LED, w wielu przypadkach można stworzyć efektywne systemy oświetleniowe, zasadniczo nie ponosząc dodatkowych kosztów związanych z ich montażem i eksploatacją.

Kąpiel w księżycowej łunie

Kto z nas po ciężkim dniu nie docenia wartości relaksu i wyciszenia we własnej przestrzeni domowej? Gorąca kąpiel, pachnące świeczki i kieliszek wina potrafią skutecznie oderwać od codzienności i pomóc się odprężyć. Jednak najpierw warto zadbać o to, by zaciszna przestrzeń naszej łazienki pozwalała na stworzenie odpowiedniego klimatu. Oświetlenie jest do tego niezbędnym narzędziem, dzięki któremu w łatwy sposób zyskujemy możliwość transformacji domowej łazienki w luksusowe spa. W tym celu warto przykładowo pomyśleć o zamontowaniu łańcucha LED wzdłuż krawędzi wanny. Takie rozproszone światło, które nie pada na nas bezpośrednio, a jedynie rozlewa się w ograniczonej przestrzeni, działa na nas bardzo relaksująco. Oczywiście nie należy obawiać się wykorzystywania łańcuchów ledowych w przestrzeni, w której będą one narażone na działanie wilgoci, gdyż na rynku istnieją taśmy i akcesoria LED, które są w pełni wodoodporne. Montaż taśmy LED również nie powinien stanowić dla nas wyzwania, ponieważ większość taśm można przycinać do dowolnej długości.

Na dobry sen

Pozostając w temacie relaksu, warto wykorzystać potencjał, jaki mają lampy ledowe i stworzyć w swojej sypialni atmosferę, która zapewni odpowiednie wyciszenie przed snem. Przykładowo dla tych, którzy posiadają w swojej sypialni podwieszane sufity, idealnym rozwiązaniem będzie umieszczenie taśmy LED w zagłębieniu pomiędzy płaszczyznami. Dzięki temu usuniemy bowiem źródło światła z zasięgu naszego wzroku, a pomieszczenie zostanie oświetlone w subtelny sposób poprzez rozproszoną smugę światła. Popularny jest także montaż taśmy LED wzdłuż krawędzi łóżka. Po wyłączeniu pozostałych źródeł światła uzyskamy bowiem bardzo intymny nastrój, który będzie sprzyjał ogólnemu wyciszeniu.

Praktycznie wariacje

Dostępne na rynku taśmy i akcesoria LED poza tworzeniem przyjemnego nastroju, mają znacznie więcej praktycznych zastosowań. Przykładowo możemy wykorzystać taśmy LED do oświetlenia schodów, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Ponadto, jeżeli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, a zależy nam na dodatkowym doświetleniu przestrzeni, możemy umieścić łańcuch LED wzdłuż ramy obrazu, poniżej krawędzi wiszącej półki czy na parapecie. W przypadku braku toaletki można ulokować taki element wokół lustra, zyskując w ten sposób rozproszone światło o neutralnej barwie, doskonale imitujące światło dzienne (przydatne np. przy wykonywaniu makijażu czy podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych).

Wykorzystywanie oświetlenia LED wiąże się nie tylko z oczywistymi korzyściami ekonomicznymi. Dzięki niemalże nieograniczonym możliwościom, jakie dają taśmy i akcesoria LED, możemy bowiem dowolnie sterować oświetleniem w naszym domu, tworząc romantyczny klimat czy komfortowe warunki do pracy. W tym przypadku ograniczeniem pozostaje wyłącznie nasza wyobraźnia.