16 sierpnia 2022
  • Home
  • Life Style
  • Najnowsze aparaty słuchowe Phonak – jakie funkcje i udogodnienia zostały wprowadzone?
Phonak

Najnowsze aparaty słuchowe Phonak – jakie funkcje i udogodnienia zostały wprowadzone?

By on 10 lutego 2021 0 213 Views

Aparaty słuchowe to niezastąpione urządzenia w przypadku stwierdzonych wad słuchu. Pozwalają na lepsze, wyraziste słyszenie i rozumienie mowy bez większego wysiłku. Kiedyś miały na celu jedynie wzmocnienie dźwięku odbieranego przez uszy. Dzięki wielkiemu skokowi technologicznemu współczesne aparaty słuchowe, posiadają wiele funkcji, które czynią z nich naprawdę wszechstronne minikomputery, potrafiące inteligentnie przetworzyć dźwięk, dostosowując go do użytkownika, dzięki czemu odbieranie informacji jest jeszcze prostsze. Poza tym pozwalają na łączenie się z innymi urządzeniami, dzięki czemu osoby z wadami słuchu mogą bez przeszkód korzystać z telefonu. Jedną z firm przodujących w rozwijaniu technologii mającej pomóc osobom niedosłyszącym zyskać nową jakość życia jest Phonak. Jej celem jest promowanie innowacyjnych rozwiązań, które są stworzone by móc doświadczać całego spektrum dźwięków. Najnowsze aparaty słuchowe Phonak wyposażone są w szereg udogodnień, które pozwalają na jeszcze lepsze odbieranie dźwięku i prostsze korzystanie z aparatu.

Technologia AutoSense OS™

System operacyjny AutoSense OS™ działa w pełni automatycznie i indywidualnie dostosowuje ustawienia urządzenia do środowiska dźwiękowego. Dzięki ciągłej i przebiegające błyskawicznie analizie pozwala na wychwycenie istotnych dźwięków i zwiększenie ich słyszalności, umożliwiając komfortowe prowadzenie rozmów i odbieranie informacji nawet w miejscach o dużym natężeniu hałasu. Aparaty słuchowe z tą technologią są czułe także na bardzo przytłumione dźwięki, dzięki czemu słyszenie i rozumienie cichej mowy znacząco się poprawia. Dzięki wielu ulepszeniom najnowsze aparaty słuchowe Phonak pozwalają również z o wiele mniejszym wysiłkiem prowadzić rozmowę w samochodzie. Jeśli zaś chodzi o słuchanie muzyki, dzięki technologii AutoSense OS™ odbiór melodii charakteryzuje się wysoką jakością, która nie jest daleka od naturalnych wrażeń.

Dla dzieci i nastolatków, u których zmienność środowiska dźwiękowego jest jeszcze większa, polecany jest system operacyjny AutoSense Sky OS. Jego działanie pozwala na zachowanei jakości słyszenia w szkole, na dworze i podczas różnych wydarzeń, dzięki czemu dziecko bez przeszkód może uczyć się i bawić z przyjaciółmi.

Łączność z telefonem oraz telewizorem

Aparat słuchowy Phonak Audéo B-Direct oraz aparaty z technologią Marvel pozwalają na proste połączenie z telefonem komórkowym i innymi urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth, bez względu na system operacyjny smartfona. Dzięki intuicyjnemu sparowaniu, użytkownicy aparatu mogą bez przeszkód rozmawiać przez telefon, nie trzymając go nawet w dłoni. Naciskając przycisk na aparacie, można także odrzucić, przyjąć lub zakończyć połączenie.

Aparat  Phonak Audéo B-Direct i aparaty Marvel, które wyposażone są w technologię AirStream™ można także zamienić w słuchawki, które z pomocą huba multimedialnego Phonak TV Connector będą nadawać dźwięk wprost z telewizora, bez konieczności użycia napisów. Dzięki temu oglądanie filmów, seriali i programów telewizyjnych nie różni się od tej czynności u osób nie używających aparatów słuchowych, i można cieszyć się nimi w pełni.

Połączenie z urządzenie Roger™

Aparaty słuchowe Phonak Marvel wyposażone są w technologię RogerDirect™ , które umożliwiają bezprzewodowe połączenie z urządzeniem Roger, składającym się kilku czułych mikrofonów. To rozwiązanie doskonale sprawdza się podczas spotkań z grupą osób. Mikrofony wychwytują komunikaty i przesyłają dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego. Dzięki połączonemu działaniu obu urządzeń, jakość słyszanego dźwięku jest jeszcze lepsza.

Akumulatory litowo-jonowe

Akumulatory litowo-jonowe w przeciwieństwie do baterii wystarczają na ok. 6 lat wytężonej pracy. Dzięki możliwości naładowania za pomocą ładowarek dołączanych do zestawu komfort użytkowania aparatów słuchowych znacząco się zwiększa. Wystarczy już 2-godzinne ładowanie, aby urządzenie miało moc na cały dzień. Jeśli aparat ma być gotowy jak najszybciej, można podłączyć go jedynie na 15 minut, by cieszyć się trzygodzinną, wysoką jakością dźwięków. Dzięki tak innowacyjnym rozwiązaniom, osoby niedosłyszące mogą swobodnie uczestniczyć w życiu społecznym, bez poczucie wyalienowania.