2 lipca 2022
odświeżacz powietrza w żelu

Jak usprawnić sprzątanie łazienki?

By on 17 listopada 2021 0 57 Views

Sprzątanie łazienki wcale nie musi być trudne. Wystarczy tylko skorzystać z kilku sprawdzonych pomysłów, a także wybrać odpowiednie środki, które sprawią, że przestrzeń będzie czysta i pachnąca. O czym więc warto pamiętać?

Skuteczne mycie umywalki

To proces, który nie powinien nikomu sprawić problemu. Warto jednak pamiętać, aby przed czyszczeniem usunąć wszystkie przedmioty, które znajdują się wokół umywalki. Następnie należy dokładnie wytrzeć jej wnętrze ściereczką z detergentem i spłukać wodę. Trzeba też zwrócić uwagę, aby robić to bardzo dokładnie, co pozwoli na długo cieszyć się czystością w łazience.

Mycie toalety

Podczas tego procesu konieczne będzie wsparcie sprawdzonych środków do czyszczenia, a także kostek do toalety. Na początku należy wypełnić detergentem muszlę klozetową i poczekać aż dotrze on do wszystkich miejsc we wnętrzu toalety. Dobrą praktyką jest również stosowanie octu, który świetnie usunie zacieki. Alternatywnym rozwiązaniem będzie woda z sodą oczyszczoną.

Następnie należy dokładnie wyszorować i zdezynfekować WC, a potem spłukać pozostały detergent. Później wystarczy przetrzeć sedes i pokrywę, a także przycisk do spłukiwania. Ponadto jedna gąbka powinna służyć do czyszczenia jednej powierzchni.

Kluczową rolę pełnią również kostki do spłuczki, które zapewnią doskonały zapach w łazience przez długi czas. Warto pamiętać, że na rynku znaleźć można produkty, które również zapobiegają powstawaniu kamienia. Strzałem w dziesiątkę będzie więc wybór uniwersalnych kostek do toalety.

Czysta wanna i kabina prysznicowa

Podstawą skutecznego czyszczenia wanny i kabiny prysznicowej jest bardzo dokładne szorowanie powierzchni przy pomocy wysokiej jakości środków czyszczących. Dobrą praktyką jest wybór produktów o właściwościach przeciwgrzybicznych i antybakteryjnych. Dzięki temu wanna lub brodzik będą odporne na pleśń. Należy również pamiętać, aby umyć kabinę prysznicową z każdej strony
i pozbyć się nieestetycznych zacieków.

Bardzo dokładnego czyszczenia wymaga również bateria. Niekiedy może pojawić się tam nawet pleśń, dlatego regularne sprzątanie jest tak istotne. Ponadto nie można zapominać o uchwytach czy otworach odpływowych, a także o czyszczeniu drobnych zakamarków. Przy sprzątaniu łazienki to właśnie detale mają niezwykle istotne znaczenie.

Wybieraj sprawdzone produkty

Przy zakupie kostek do toalety czy środków do czyszczenia wanny należy zwrócić szczególną uwagę na skład produktów oraz ich zalety. Ponadto należy zawsze stosować je zgodnie z opisem na opakowaniu. Dzięki temu można łatwo zadbać o czystą i dobrze zorganizowaną łazienkę.

W dodatku należy kupować kostki do spłuczki oraz inne środki od uznanych producentów. Wystarczy wybrać sprawdzony sklep online, aby złożyć zamówienie bez wychodzenia z domu. To doskonała propozycja dla osób ceniących wygodę. Dziś kostki do toalety można znaleźć w wielu wariantach zapachowych i zdecydowanie warto spędzić kilka chwil nad wyborem rozwiązania dopasowanego do potrzeb domowników.