18 lipca 2024
  • Home
  • Uroda
  • Jak stosować olejki do codziennej pielęgnacji ciała?
olejki do codziennej pielegnacji ciala

Jak stosować olejki do codziennej pielęgnacji ciała?

By on 29 listopada 2020 0 420 Views

Do niedawna standardowym preparatem, służącym do codziennej pielęgnacji ciała i skóry twarzy były wszelkiej maści kremy nawilżająco-regenerujące. Niewiele osób wie, że moda na pielęgnację w takiej formie, rozwinęła się stosunkowo niedawno, a częściej stosowało się naturalne olejki, których korzeni należy szukać już w czasach starożytnych. Rozwój medycyny zapobiegawczej i liczne badania, na temat prawidłowego odżywienia skóry naszego ciała, spowodował powrót do wzmacniająco-wygładzających olejków do ciała, które wzbogacone w nowe formuły, mogą nie tylko nadać lepszego kolorytu i blasku, ale również służyć odmładzająco. Jakie dodatkowe korzyści przyniesie nam olejkowa pielęgnacja?

Olejki do ciała – co warto wiedzieć przed zastosowaniem?

Oleje służące do codziennej pielęgnacji naszej skóry, powstają w procesie tłoczenia fragmentów roślin oleistych. Są to więc oleje roślinne, które zostały poddane obróbce w taki sposób, by ich skład był jak najbardziej zbliżony do naturalnej warstwy tłuszczowej skóry. Dzięki takiemu zabiegowi, olejki do ciała wzmacniające, regenerujące i wygładzające bardzo dobrze się wchłaniają i są tolerowane zarówno przez skórę poddawaną długoletniej kuracji, jak i zniszczoną, potrzebującą nawilżenia. 

Warto zaznaczyć, że olejki roślinne w procesie produkcji, mogą być poddane rafinacji. W przeciwieństwie do oleju nierafinowanego tracą one część cennych substancji, jednak stosowanie ich w przypadku skóry alergicznej, może okazać się jedynym wyjściem. Dodatkowo oleje rafinowane są znacznie tańsze, jednak w przypadku jeśli skóra naszego ciała nie reaguje na alergeny, warto postawić na preparat nierafinowany, posiadający w składzie witaminy z grupy PP, E, K i A.

Jak stosować olejki do ciała i dlaczego warto?

Olejki do ciała, dzięki składnikom pochodzenia naturalnego i bardzo dobrej interakcji ze skórą, stosuję się zarówno w pielęgnacji skóry, jak i włosów czy paznokci. Co do wyboru samego olejku, możemy zdecydować się na podstawową bazę, służącą do codziennego stosowania, lub w przypadku skóry szczególnie wrażliwej, użyć preparatu wzbogaconego o witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Oleje wzbogacone warto używać szczególnie w okresie zimowym, kiedy nasza skóra jest w szczególności narażona na pękanie i pojawiające się, swędzące zaczerwienienia. 

Wzmacniająco-wygładzający olejek do ciała, najlepiej stosować od razu po kąpieli, na rozgrzaną i oczyszczoną skórę. Dzięki takiemu sposobu aplikacji skóra pozostaje wzmocniona, nawilżona i odporna na czynniki zewnętrzne przez znacznie dłuższy czas. Innym sposobem, jest dodanie oleju do przygotowanej wcześniej kąpieli, gdyż nie tylko pozwoli to oczyścić i odblokować pory, ale również odpręży i zmiękczy całą skórę, likwidując przy tym zrogowacenia. 

W przypadku występowania na naszej skórze licznych rozstępów, blizn czy przebarwień, warto zdecydować się na masaż olejkiem, również wykonany po wcześniejszym zmoczeniu ciała. Skóra, która jest odpowiednio natłuszczona, dużo lepiej przyjmuję nacisk poprawiający krążenie i polepszający jędrność naskórka. 

Przed rozpoczęciem kuracji

Kiedy jesteśmy już zdecydowani na poddanie się zabiegowi regeneracji skóry przy pomocy olejku, warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego. Oczywiście pod uwagę trzeba wciąć takie aspekty jak choroby skórne czy alergię, więc przed przystąpieniem do kuracji olejnej, radzimy skonsultować się z dermatologiem.

źródło: dermalogica.pl

  Uroda