18 lipca 2024
  • Home
  • Uroda
  • Dotyk Tajlandii w Polsce – sekret najlepszego masażu tajskiego w naszym kraju
Dotyk Tajlandii w Polsce

Dotyk Tajlandii w Polsce – sekret najlepszego masażu tajskiego w naszym kraju

By on 26 września 2018 0 1330 Views

Masaż tajski to nadal egzotyczny termin w naszym kraju. Choć nietrudno znaleźć salony lub gabinety masażu trudniące się tym rodzajem fizjoterapii, ciężko o naprawdę dobry jakościowo masaż tajski. Dlaczego sytuacja tak wygląda i jak znaleźć najlepsze masażystki?

Czym różni się prawdziwy tajski masaż, od masażu “tajskiego”

Z powodu dużej popularyzacji masażu tajskiego na zachodzie, bardzo szybko przybywa salonów oferujących “prawdziwy, klasyczny masaż tajski”. Niestety, ze znacznej większości z nich możemy wyjść niezadowoleni, a w najgorszym wypadku obolali lub z kontuzją. Forma i unikalna tradycja masażu tajskiego narzucają pewien rodzaj rutyny, której da się nauczyć – każdy może iść na kurs takiego masażu i zacząć pracę. Bardzo często w salonach masażu tajskiego nie pracują tajowie lub tajki, a masażyści nepalscy lub chińscy podszywający się pod narodowość tajską. Nie miałoby to żadnego znaczenia, gdyby nie to, że bardzo tylko tajskie masażystki i masażyści są w stanie wykonać tajski masaż tak, aby rzeczywiście pomagał.

Masaż tajski klasyczny, czyli forma aktywnej fizjoterapii wykonywanej według starożytnej tajskiej tradycji opiera się o założenia jogi pasywnej i wyróżnia się sztuką masażu na sucho. To znaczy, że w prawdziwym tajskim masażu nie są używane olejki ani żadnego rodzaju balsamy – wykonuje się go w ubranku, które ma pozwolić na zachowanie pełnych możliwości ruchowych masowanego oraz umożliwić specjalny rodzaj nacisku, nie do osiągnięcia w masażach olejkowych. Dzięki temu możemy doświadczyć bardzo aktywnego masażu oraz terapii manualnej o wyjątkowej sile, często niezbędnej do tego, aby poprawić samopoczucie i pomóc bolącym mięśniom.

Bardzo często taką siłą, są w stanie operować tylko i wyłącznie tajscy masażyści oraz masażystki, ze względu na szczególne przygotowanie i wyjątkowy trening siłowy, który przechodzą. Ręce, nogi oraz, co szczególnie ważne, palce masażystów tajskich są hartowane i przystosowywane do wyjątkowo mocnego masażu, dzięki czemu ich siła jest nieporównywalna z terapeutami przysposobionymi w innych kulturach fizjoterapii. Bardzo często w masażu tajskim jesteśmy w stanie spotkać małą, tajską terapeutkę, która pomimo niskiego wzrostu, delikatnej postawy albo nawet wieku, jest w stanie zaskoczyć siłą swojego gościa. Jednak sama siła to nie wszystko, kluczem i znakiem rozpoznawczym dobrych, tajskich masażystek jest umiejętności opanowania tej siły oraz doskonałego jej dopasowania do potrzeb gościa. Nawet najsilniejsza terapeutka nie zrobi niczego, jeśli nie zdiagnozuje odpowiednio potrzeb osoby masowanej i nie dobierze właściwej siły do pracy.

Szukajcie w Tajlandii, a znajdziecie

Trudno oczekiwać, żeby każdy znał się na tyle na masażu, żeby doskonale umiał przesiać najlepsze masażystki. Do tego potrzeba prawdziwej pasji, zaangażowania i poświęcenia – tak jak robi to rekruter sieci salonów ThaiSun. Praca nie zaczyna się od wywieszenia ogłoszenia oraz oczekiwania, aż najlepsi się zgłoszą sami; prawdziwa praca zaczyna się daleko stąd, w sercu osoby zakochanej w kulturze masażu tajskiego i zagubionej w  Tajlandii. W ten właśnie sposób powstał pomysł na sieć salonów, która oferować będzie najlepszy masaż, serwowany przez własnoręcznie wybrane masażystki i masażystów w samej Tajlandii. Poszukiwanie rzadko kiedy są łatwe i przyjemne – mają mało wspólnego z leżeniem na plażach Krabi, a więcej z ciężką pracą oraz przemierzaniem często niedostępnych obszarów Tajlandii. Jeśli chcesz zatrudnić mistrza lub mistrzynię masażu tajskiego, który dwa tygodnie wcześniej, zanim mogłeś dotrzeć na miejsce, udał się na medytację w samotności w góry, musisz zaczekać albo nigdy z nim nie porozmawiasz.

Najważniejszym celem masażu tajskiego jest poprawienie samopoczucia, oczyszczenie i pomoc obolałym mięśniom. Rzadko kiedy lek dostępny na każdym rogu jest tym skutecznym; aby odnaleźć prawdziwe remedium, trzeba się naprawdę namęczyć. Dlatego doceniam prawdziwą kulturę masażu tajskiego i starania ThaiSun, aby wyciągnąć najlepszych masażystów z każdego zakamarka Tajlandii. Ufam ich wyborom i wiem, że kiedy przychodzę do nich mogę zawsze spodziewać się terapii na najwyższym poziomie, serwowanej z rąk prawdziwych tajskich masażystek z wieloletnim doświadczeniem.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: www.thaisun.pl

 

  Uroda