3 grudnia 2023
  • Home
  • Przemysł
  • Czym powinny charakteryzować się urządzenia do surowców sypkich?
system rurowy Jacobs

Czym powinny charakteryzować się urządzenia do surowców sypkich?

By on 25 lutego 2022 0 136 Views

Systemy rurowe do transportu pneumatycznego są przede wszystkim stosowane w różnych przedsiębiorstwach i w wielu branżach jeżeli chodzi o przemysł. Warto wiedzieć, że głównie są one używane do przesyłania substancji sypkich w postaci proszków. Ale również ziaren oraz granulatów w przemyśle spożywczym, chemicznym, czy dodatkowo budowlanym. Na rynku  tak naprawdę jest dostępnych wiele różnorodnych rozwiązań. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie podstawowe zasady powinien spełniać system rurowy.

Co to jest system rurowy?

System rurowy tak naprawdę ma spoko zalet. Warto wiedzieć, że ze względu na wysoką szczelność oraz szybkość dostarczania surowca z urządzenia źródłowego do naszej jednostki docelowej zyskał dużo na popularności. Rury są wykonane z wysokiej jakości stali, które tak naprawdę  zapewniają długowieczność instalacji pod kątem ścierania. Bardzo dobre systemy rurowe składają się z kilkuset elementów o różnych kształtach i wymiarach. Dzielimy je na –  rury, kolana rurowe, trójniki, łuki, przesypy i cyklony. Różnorodność jest dość duża,  dzięki temu możliwe jest tworzenie zwartych instalacji o niewielkich gabarytach. Zwłaszcza jeżeli mówimy o produktach dostosowanych do potrzeb i oczekiwań inwestora. Systemy rurowe są wykonane z certyfikowanych materiałów, takich jak aluminium i stal nierdzewna. Tak więc, powinny być ze sobą idealnie spasowane i dostępne od ręki.

Jaki system rurowy zatem dobrać?

Konkretny system rurowy należy dobrać do procesu produkcji, oczywiście uwzględniając przy tym konkretny szereg czynników.  Dzięki  dobremu systemowi mamy możliwość na zyskaniu wydajności i zwiększenie zysków naszego przedsiębiorstwa. Do kryteriów, którymi należy kierować się w trakcie dobierania systemu, należą:

  • rodzaj transportowanego materiału,
  • długość systemu transportu,
  • szybkość powietrza przenoszącego oraz transferu,
  • wydajność przenoszenia materiału

Warto wiedzieć, że do wytworzenia podzespołów wykorzystuje się najlepsze materiały, takie jak stal nierdzewna albo węglowa malowana proszkowo.  Są one gwarancją trwałości i niezawodności systemu.

Zalety systemu rurowego

Jedną z większych zalet systemu  jest jego łatwy montaż. Robiąc go zgodnie z zaleceniami, to nasz system rurowy będzie z powodzeniem służył przez długie lata. Warto również regularnie go serwisować. Wtedy drobne usterki zostaną szybko wychwycone oraz naprawione. Z kolei nasz cały system będzie mógł działać jak nowy.

Jak widać system rurowy jest dosyć potrzebnym elementem i konkretnym produktem do działu każdego przemysłu. Pamiętajmy, że dzięki  połączeniu najwyższej jakości materiałów i dodatkowo innowacyjnych technologii system rurowy  cechuje się wysoką jakością, szczelnością. Te cechy sprawiają, że cieszy się głębokim zaufaniem przedsiębiorców w każdym zakątku świata.