18 lipca 2024
  • Home
  • Uroda
  • Cera idealna w kilku prostych krokach
Cera idealna w kilku prostych krokach

Cera idealna w kilku prostych krokach

By on 28 maja 2018 0 2006 Views

Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszy się temat pielęgnacji twarzy. Kilka etapów oczyszczania, kremy, sera i i wiele innych. Ale co tak na prawdę warto robić, aby doprowadzić stan naszej cery do perfekcji? Jest kilka trików, dzięki którym każda z nas będzie mogła cieszyć się gładką i promienną buzią.

5 kroków cery idealnej

1. Po pierwsze i najważniejsze – dokładnie oczyszczaj twarz. Kiedy na co dzień nosisz makijaż, ważne aby oczyszczać skórę w dwóch etapach. Na początku z użyciem produktu tłustego. Olejki rozpuszczą makijaż i ułatwią jego usuwanie. Kolejnym produktem powinno być coś na bazie wody np. żel do mycia. Oczywiście nie zapominaj o porannym myciu twarzy. Z reguły wtedy wystarczy sam żel lub nawet sama woda.

2. Po drugie – stosuj peelingi. Jest to bardzo ważny etap, o którym często zdarza nam się zapominać. Jeśli nie masz problemu z popękanymi naczynkami lub silnym trądzikiem, używaj peelingów ziarnistych. W innym przypadku zastosuj peeling enzymatyczny. Dla przykładu, Koreanki i Japonki (które znane są z posiadania cery idealnej) powtarzają ten krok codziennie, więc jeśli nie masz wrażliwej cery i posiadasz delikatny peeling, nic nie stoi na przeszkodzie. Jeśli jednak boisz się, że będzie to za często, stosuj go 2 razy w tygodniu.

3. Trzecim etapem jest tak zwana – „głodówka cery”. Oznacza to, aby mniej więcej co tydzień nie stosować żadnych produktów na twarz. Bez makijażu i kremów przez cały dzień. Krok trochę nieoczywisty, ale przynosi rezultaty.

4. Po czwarte – pij dużo wody. Wszędzie bardzo głośno na ten temat, ale to faktycznie działa. Spróbuj przez miesiąc pić 2l wody dzienne, a zobaczysz jak zmieni się Twoja cera. Oczywiście na dobre!

5. Po piąte i do stosowanie cały rok ale z wyszczególnieniem lata to – stosowanie kremów z filtrem. Nic tak nie niszczy naszej skóry jak promieniowanie UV. Przebarwienia, wypryski, zmarszczki, rozszerzone pory i wiele wiele innych to skutki działania słońca na cerę. Dlatego bardzo ważne jest aby codziennie stosować kremy które pozwolą nam uchronić się przed nimi.

Jak widać piękna cera nie jest tak łatwa do osiągnięcia jakby się wydawało, ale wszystko jest do zrobienia. Zawsze można zacząć od kilku z tych etapów i stopniowo dodawać ich więcej. Wasza cera na pewno wam za to podziękuje.