18 lipca 2024
  • Home
  • Uroda
  • 4 sposoby na udany manicure hybrydowy
4 sposoby na udany manicure hybrydowy

4 sposoby na udany manicure hybrydowy

By on 28 maja 2018 0 2268 Views

Hybrydy to specjalne lakiery do paznokci o podwyższonej trwałości, które po nałożeniu utwardzasz w lampie UV. Dzięki temu możesz cieszyć się perfekcyjnym manicure nawet przez 3 tygodnie. Na co zwracać uwagę, żeby osiągnąć najlepszy możliwy efekt? Poznaj nasze 3 wskazówki.

Co zrobić, żeby manicure hybrydowy był trwały?

  • Dobrze przygotuj paznokcie

Odtłuszczenie płytki za pomocą alkoholu izopropylowego oraz usunięcie skórek to podstawa. Hybryda będzie się dobrze trzymać tylko na starannie oczyszczonej powierzchni. Ułatwi Ci to także dokładne pomalowanie płytki. Kiedy skórek nie usuniesz i nałożysz na nie hybrydę, ryzykujesz, że szybko podejdzie pod jej warstwę powietrze i znacząco obniży jej trwałość. Poza tym tak bezpośredni kontakt lakieru ze skórą nie jest zalecany i może się skończyć uczuleniem.

  • Maluj cienkimi warstwami

Im mniejsza ilość lakieru na pędzelku, tym łatwiej Ci będzie starannie pomalować paznokcie. Nadmiar hybrydy tworzy nieestetyczne „górki” na płytce paznokcia, a czasem nawet się marszczy podczas utwardzania. Na dodatek, obniża to też trwałość manicure. Zazwyczaj wystarczą dwie cienkie warstwy, by uzyskać pełne krycie koloru. W przypadku jaśniejszych barw może być potrzebna jeszcze jedna – ale pamiętaj, żeby również była cienka.

  • Wymieniaj lampę

Lampy UV oraz LED do utwardzania hybryd mają ograniczoną żywotność. Raz na jakiś czas jest konieczna ich wymiana. Jak poznać, że Twoja lampa już jej wymaga? Kiedy zauważasz, że Twój manicure stał się mniej trwały. Najczęściej zaczyna się odklejać całymi płatami już po kilku dniach od wykonania. Zdarza się też, że wręcz czujesz, że lakier jest zbyt miękki na paznokciu i nie został dobrze utwardzony. W takim przypadku najlepiej zrobisz, szukając nowej lampy.

  • Sprawdź datę ważności lakierów

Tak jak zwykłe, lakiery hybrydowe również mają określoną datę ważności. Jest ona zazwyczaj podana w formie czasu, przez jaki możesz używać lakieru od momentu otwarcia. Najprawdopodobniej nie zapamiętasz tej daty, dlatego dobrze zrobisz, zapisując ją sobie na etykiecie buteleczki. Dzięki temu będziesz zawsze wiedzieć, czy lakier jeszcze nadaje się do użytku. Jeśli jest przeterminowany, źle się nakłada i trudno go utwardzić.

Która wskazówka jest Twoim zdaniem najważniejsza?