18 lipca 2024
karcher odkurzacz

3 zastosowania odkurzacza piorącego

By on 15 marca 2022 0 217 Views

Zwykły odkurzacz to niezbędny element wyposażenia każdego domu. A czy słyszałeś o odkurzaczu piorącym? Jeśli nie, to czas to zmienić! Będziesz zaskoczony jego wszechstronnym zastosowaniem!

Odkurzacz piorący – jak działa i czym różni się od wodnego?

Jeśli pierwszy raz słyszysz o takim urządzeniu, warto na początek wytłumaczyć, na czym polega jego działanie.

Tego typu odkurzacz ma znacznie większe zastosowanie niż zbieranie pyłu, brudu czy podobnych zabrudzeń z podłogi. Jak pewnie domyślasz się po nazwie, służy również do czyszczenia na mokro. Dzięki temu jest dobrą alternatywą zarówno dla zwykłego odkurzacza, jak i ścierki do podłogi, czy mopa. Sprawia, że sprzątanie kurzu itp., a także usuwanie plam i rozlanych płynów jest znacznie szybsze.

Nie należy mylić go z odkurzaczem wodnym. W przeciwieństwie do niego model piorący najpierw wytwarza pianę, a potem zasysa ją razem z zabrudzeniami, których chcesz się pozbyć.

Poznaj 3 zastosowania odkurzacza piorącego!

Jest to urządzenie wielofunkcyjne, co czyni jego zakup bardzo opłacalnym. Pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze (które musiałbyś wydać na kilka sprzętów), jak i miejsce. Nie mówiąc już o czasie, który jest równie cenny.

Oto jakie 3 zastosowania ma to nowoczesne urządzenie:

  • odkurzanie i pranie dywanów – dzięki niemu pozbędziesz się zarówno kurzu, piasku itp., jak i plam z dywanów (nawet tych najbardziej uporczywych). Co więcej, odkurzacz Karcher razem ze środkiem czyszczącym RM 519 pomaga usunąć aż 99% roztoczy. Dlatego warto rozważyć jego zakup, jeśli jesteś alergikiem lub masz w domu raczkujące niemowlę.
  • Czyszczenie tapicerki samochodowej i meblowej – tego typu sprzęt pełni również funkcję odkurzacza piorącego do auta. Z jego pomocą zadbasz nie tylko o nieskazitelny wygląd dywanów, ale i tapicerki samochodowej oraz meblowej.
  • Szybkie usuwanie rozlanych płynów – jeśli masz w domu płytki marmurowe, czy drewniane panele pewnie dobrze wiesz, jak negatywny wpływ mają na nie różne płyny. Aby uniknąć brzydkich przebarwień i innych zniszczeń należy się ich jak najszybciej pozbyć – pomoże Ci w tym odkurzacz Karcher.

Oprócz wielofunkcyjności zwróć uwagę na inne zalety takiego sprzętu. Odkurzacz dostępny w naszej ofercie pozwoli Ci zaoszczędzić czas również ze względu na swoją budowę. Ma zdejmowany zbiornik wody czystej, który możesz łatwo opróżnić i napełnić. Jego montaż także nie jest niczym skomplikowanym. Dodatkowym plusem jest fakt, że zbiornik wykonany jest z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że za chwilę będziesz wymagał wymiany.

A jeśli szczególnie interesuje Cię zastosowanie jako odkurzacza piorącego do auta, zwróć uwagę na wygodny uchwyt typu 3w1. Umożliwia on szybkie i łatwe przemieszczanie sprzętu między domem, a garażem lub parkingiem. Ułatwia to również domowe porządki (szczególnie jeśli masz dom o dużym metrażu).