24 sierpnia 2019
  • Home
  • Life Style
  • Wakacje za granicą? Podszlifuj najpierw swój angielski!
Wakacje za granicą Podszlifuj najpierw swój angielski!

Wakacje za granicą? Podszlifuj najpierw swój angielski!

By on 4 września 2018 0 203 Views

Wiele osób w sezonie wakacyjnym decyduje się na wyjazd za granicę. Rzadko kiedy zastanawiamy się jednak, czy nasz poziom języka jest wystarczający do tego, aby swobodnie porozumieć się w czasie urlopu w obcym kraju. Warto znać angielski chociażby w takim stopniu, który pozwoli nam bez stresu załatwić bieżące sprawy. Nigdy bowiem nie wiadomo, co się wydarzy.

Komunikacja w języku angielskim na wakacjach

Niekiedy wybieramy się do obcego państwa na urlop, nie znając dostatecznie języka angielskiego. Często liczymy na to, że jakoś to będzie, a w razie potrzeby porozumiemy się na migi. Taka strategia jednak nie zawsze się sprawdza. Warto podszkolić swój angielski na wakacje, aby w razie sytuacji awaryjnej odczuwać mniejszy stres. Kurs Travel English może być dobrym pomysłem dla wszystkich, którzy nie czują się ze swoim angielskim zbyt pewnie, a chcą być w stanie używać go przy załatwianiu prostych, codziennych spraw. Jeżeli dużo podróżujemy, to oczywiste, że nie będziemy uczyć się języka obowiązującego w każdym kraju, który odwiedzamy. Jednakże angielski jest na tyle popularny, że może nam znacząco ułatwić komunikację.

Kurs uczący konwersacji za granicą

Travel English to kurs, który swoim programem obejmuje słownictwo, wyrażenia i konwersacje, które są absolutnie niezbędne do nawiązania kontaktu z osobami zza granicy. Ważne jest to, aby nabrać swobody mówienia i pokonać strach przed popełnieniem błędów fonetycznych czy leksykalnych. Przełamanie tej bariery wymaga praktyki, a zatem kurs z pewnością się przyda. Jest to bardzo ważne, ponieważ przypomnienie sobie i utrwalenie wiedzy sprawia, że jesteśmy pewniejsi i stres związany z mówieniem jest mniejszy.

Kiedy używamy angielskiego za granicą?

Oczywiście niektórym się wydaje, że mają jasno wytyczony plan urlopu i niepotrzebny im jest angielski, ponieważ wszystko da się załatwić bez niego. Być może, jednak wiele razy okaże się, że jest to zwyczajnie trudniejsze, niż gdybyśmy mieli wystarczającą wiedzę i umiejętności. Prozaiczne sytuacje, jak zamawianie jedzenia w restauracji, zakup pamiątek czy pytanie o drogę mogą być dla nas stresujące, jeżeli nasz angielski jest bardzo słaby. Warto zatem zainwestować trochę czasu i na takie ewentualności się odpowiednio przygotować. Do tego właśnie służą kursy Travel English. Są one ukierunkowane na tematykę związaną z podróżowaniem i sytuacjami, jakie mogą nas spotkać. Dodatkowo, jeżeli ukończymy kurs, pobyt za granicą możemy wykorzystać do dalszego szlifowania swojego angielskiego.

Język angielski jest powszechnie używany, a zatem dobra jego znajomość może nam znacząco pomóc w załatwianiu codziennych spraw w trakcie urlopu.

 

Inspirowane: archibald.pl – nauka angielskiego Warszawa