23 września 2019
  • Home
  • Life Style
  • Szkło w aranżacji wnętrz – korzyści z takiego wyboru
Szklo w aranzacji wnetrz – korzysci z takiego wyboru

Szkło w aranżacji wnętrz – korzyści z takiego wyboru

By on 11 grudnia 2018 0 160 Views

Szkło stało się modnym materiałem we wnętrzach. Zyskuje się dzięki niemu sporo. Warto zainspirować się tą modą. I może nawet wybrać coś ze szkła dla swojego domu.

Nie dajmy się zwieść wrażeniu kruchości. Szkło hartowane to solidny materiał. I wszędzie tam, gdzie ta solidność jest ważna, taki jego rodzaj jest stosowany. Wykonywane są z niego drzwi szklane. To jeden z najczęściej występujących szklanych elementów w domach i biurach. Takich popularnych konstrukcji jest więcej. Każda większa rzecz ze szkła to pewne ważne korzyści dla wnętrza.

Szklane drzwi – lekkość i przestronność

Przestronność wnętrz to atut. Im więcej przestrzeni, tym większe poczucie komfortu. Znaczenie ma zarówno metraż, jak i optyczne wrażenie. Taka sama przestrzeń może być odbierana jako większa lub mniejsza. Jednym ze sposobów na to, by ją optycznie powiększyć, jest lekka aranżacja. Szkło nadaje wnętrzu lekkości. Dlatego warto wybierać meble ze szklanymi elementami i szklane półki.

Do oddzielania pomieszczeń może posłużyć szklana zabudowa z drzwiami. To lekka konstrukcja, więc nawet po zamknięciu nie przytłoczy przestrzeni. Kiedy drzwi szklane przesuwne zostaną odsunięte, z dwóch zrobi się jedna większa przestrzeń. Taka zabudowa to dobry wybór dla wnętrz nowoczesnych, które zaplanowane były jako przestrzeń otwarta, ale nie sprawdziło się to w praktyce. Drzwi ze szkła mogą także znaleźć się wszędzie tam, gdzie są tradycyjne. Taki wybór też zwiększy wrażenie przestronności, nawet jak szkło będzie matowe czy barwione.

Szkło i nowoczesny charakter wnętrz

Choć szkło pasuje do różnych stylów wnętrza, to szczególnie warto mieć je na uwadze przy nowoczesnych aranżacjach. Dobrym przykładem tutaj są balustrady szklane przy schodach. Ich elegancja i chłód zdobią wnętrza i nadają im nowoczesnego charakteru. Schody stają się lżejsze pod względem wizualnym i bardziej reprezentacyjne, same w sobie zwracają uwagę.

Takie balustrady wykonuje się ze szkła przezroczystego albo matowego. Niekiedy rezygnuje się przy nich z poręczy, jednak ze względów praktycznych warto ją mieć.

Szkło w aranżacji – wnętrza eleganckie

Kolejny zysk z obecności szkła w aranżacji to większa elegancja pomieszczeń. Jest to cecha, którą ceni się wszędzie – w salonie, kuchni czy łazience. Szklane zabudowy prysznicowe dodadzą elegancji. Pozwolą uzyskać również lekkość, więc powiększą nieco łazienkę. To się przydaje, kiedy luksusową aranżację chce się mieć na niedużej powierzchni – łazienki niestety często mają ograniczony metraż. W kuchni szkło najczęściej znajduje się na ścianie. Obszar nad blatem szafek często zamiast płytkami wykłada się szkłem.

Szklane drzwi, balustrady i inne konstrukcje czy rzeczy ze szkła można mieć przy różnych stylach wnętrz. Szkło to dobry wybór bez względu na to, jakie pomieszczenie się urządza. Zawsze są te same korzyści, czyli lekkość, przestronność, poczucie komfortu i elegancja. Kiedy ważny jest nowoczesny charakter wnętrza, to szkło doskonale go podkreśla.

Inspirowane: Republikaszkla.pl – balustrady szklane Warszawa