24 sierpnia 2019
  • Home
  • Life Style
  • Ponadczasowe i niezastąpione – prześcieradła jersey
Ponadczasowe i niezastąpione – prześcieradła jersey

Ponadczasowe i niezastąpione – prześcieradła jersey

By on 7 sierpnia 2018 0 110 Views

Przed zakupami prześcieradła, warto dowiedzieć się, z jakiego materiału zostało wykonane. Wybór nie powinien być przypadkowy i podyktowany wyłącznie estetyką. Poznaj prześcieradła ponadczasowe i niezastąpione – prześcieradła jersey!

Wybór idealnego prześcieradła

Ogromny wybór różnych prześcieradeł sprawia, że niełatwo znaleźć to idealne. Trzeba pamiętać, że nie jest istotny tylko wygląd, gdyż o komforcie snu decyduje rodzaj tkaniny użytej do wyrobu prześcieradła, ponadto może mieć ona takie właściwości, które zapewnią prześcieradłu większą funkcjonalność od innych. Na komfortowy sen wpływa nie tylko przyjemny w dotyku materiał prześcieradła, ale także jego chłonność Nie bez znaczenia pozostają względy estetyczne. Wiele osób wybiera ogólnodostępne cienkie prześcieradła bawełniane. Alternatywnym rozwiązaniem, które zapewnia idealne walory estetyczne i funkcjonalne, są prześcieradła jersey.

Prześcieradła jersey

Ponadczasowe i niezastąpione są prześcieradła wykonane z miękkiej i przyjemniej dzianiny jersey. Poznaj ich właściwości i przekonaj się do ich zakupu. Świadome zakupy są gwarancją zadowolenia.

Jakość

Prześcieradło z jerseyu to 100% bawełna tkana w technologii grubego splotu, co sprawia, że materiał jest bardzo miękki i trwały. Taka tkanina pozwala na zachowanie właściwości prześcieradła nawet po wielu praniach. Wszystko to ze względu na wyjątkowo dużą gęstość oczek w strukturze materiału.

Estetyka

Współcześnie sypialnia to także duży nacisk na względy estetyki. Warto, aby prześcieradło na łóżku wyglądało schludnie i było w dopasowanym do reszty wnętrza kolorze. Za eleganckie ułożenie materiału odpowiada gumka wszyta w obrzeża jerseyowej tkaniny. Prześcieradła jersey występują w dużej palecie kolorów, które zachowują trwałość i nie blakną po praniu. Tkanina jersey gwarantuje, że prześcieradło nie będzie ulegało nieestetycznym zagnieceniom.

Funkcjonalność

Gumka wszywana z prześcieradła z jerseyu zapewnia największą funkcjonalność prześcieradła na tle innych. Nie pozwala na samoczynne zsuwanie się prześcieradła z materaca, zabezpiecza przed ściąganiem się materiału podczas snu. Gumka w prześcieradłach jersey, a także elastyczność, sprężystość i niezwykła rozciągliwość materiału pozwala dopasować prześcieradło do kształtu materaca, aby dobrze przylegał, co zapewni nie tylko względy estetyczne, ale i komfort użytkowania. Trzeba oczywiście pamiętać, żeby przed zakupem dokonać pomiaru materaca i dostosować te wymiary do oferowanych rozmiarów prześcieradeł. Co istotne, funkcjonalność wiąże się również z faktem, że prześcieradła jersey nie wymagają prasowania. Od razu po praniu można nałożyć prześcieradło na łóżko, co zapewnia oszczędność czasu i wygodę.

Właściwości chłonne są istotne zwłaszcza dla osób borykających się z nadmierną potliwością. Poza tym chłonne tkaniny będą sobie dobrze radziły z odprowadzaniem nadmiaru wilgoci podczas chorób z gorączką. Jersey jest tkaniną cieńszą od frotte, dlatego bardzo dobrze przepuszcza powietrze.

Struktura materiału jest bardzo przyjemna, dlatego prześcieradła jersey nie podrażniają nawet wrażliwej skóry. Mogą być z powodzeniem stosowane dla dzieci, dla których funkcjonalność prześcieradła jest równie istotna.

Wszystkie te właściwości sprawiają, że prześcieradła jersey są doceniane i chętnie wybierane przez świadomych klientów. To rozwiązanie nie tylko dla domu, ale także chętnie wybierane przez hotele czy właścicieli pensjonatu, dla których jakość i trwałość, a także duża funkcjonalność jest najważniejsza.

Inspirowane: Diuna24.pl – prześcieradła bawełniane