23 września 2019
  • Home
  • Life Style
  • Czemu swoją popularność zawdzięcza pościel z kory?
Czemu swoją popularność zawdzięcza pościel z kory

Czemu swoją popularność zawdzięcza pościel z kory?

By on 20 sierpnia 2018 0 124 Views

Domowe tekstylia to bardzo ważne elementy wnętrza. Część z nich pełni rolę ozdobną, jednak jeszcze bardziej istotne są te tkaniny, które mają być po prostu praktyczne. Wśród nich wymienić można pościel. Łóżko w domu musi być miejscem relaksu, więc wygodna i miękka pościel to podstawa. Do wyboru jest jednak mnóstwo produktów, ale największą popularnością cieszy się pościel z kory. Czym jest i dlaczego warto korzystać z niej we własnych czterech ścianach?

Przy zakupie pościeli do domu warto zwrócić uwagę na wiele rzeczy. W końcu człowiek spędza w niej przynajmniej kilka godzin dziennie. Zakup nieodpowiednich wyrobów może niekorzystnie wpłynąć na sen. Oczywiście preferencje wizualne przy wyborze pościeli także mają znaczenie, ale estetyka to nie najważniejsza kwestia. O wiele lepiej postawić na produkt nie tylko ładny, ale i praktyczny. Takim wyrobem bez wątpienia jest pościel z kory.

Czym jest pościel z kory?

Ogólnie pościel można podzielić na tę syntetyczną oraz naturalną. Zazwyczaj produkty ze sztucznych materiałów, np. mikrofibry czy poliestru, są najtańsze, ale też mają wiele wad, np. powodują nadmierne pocenie się, alergie, podrażnienia skóry. O wiele lepiej zdecydować się więc na produkty naturalne, np. pościel satynową, flanelową, jedwabną, wełnianą czy właśnie pościel z kory. Pościel tego rodzaju ma charakterystyczną wklęsło-wypukłą fakturę i prosty splot. Mówi się, że jest gofrowana. Ale przede wszystkim ważne jest to, że pościel z kory to pościel wykonana w 100% z bawełny.

Pościel z kory – zalety

Pościel z kory bardzo chętnie wybierana jest przez kupujących. Ta wyjątkowa tkanina charakteryzuje się niemal samymi zaletami. Dlaczego warto zainwestować w pościel z kory? Jej głównym atutem jest to, że jest to produkt bawełniany, jednak nie gniecie się. Dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na prasowanie. Wystarczy tylko wyprać pościel w pralce i rozwiesić. To bardzo wygodne dla wszystkich osób, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu i ceniących praktyczność pościeli. Co jeszcze cechuje pościel z kory?

Pościel z kory to produkt uniwersalny, miękki, przyjemny w dotyku, atrakcyjny wizualnie i dostępny w wielu kolorach i wzorach. Każdy może więc dobrać pościel z kory do swojego wnętrza. Bardzo ważne jest także to, że pościel z kory przepuszcza powietrze, więc nie ma obawy o nadmierne pocenie się w łóżku. Pościel tego rodzaju jest także antyalergiczna – nie powoduje podrażnień, jest bezpieczna dla dzieci.

Jak dbać o pościel z kory?

Wiele osób zastanawia się, jak pielęgnować pościel z kory. Na szczęście produkt ten nie wymaga specjalnych działań, jak np. delikatna pościel satynowa. Pościel z kory można prać w pralce nawet w wysokich temperaturach, jednak najlepiej, aby nie wirować jej zbyt mocno. Następnie pościel należy rozwiesić nie przewieszając tkaninę przez sznurek, ale jedynie przypinając klamerkami jej krawędzie.
Pościel z kory to produkt cieszący się ogromną popularnością. Przede wszystkim dlatego, że nie wymaga prasowania. Przy zakupie pościeli z kory warto zwrócić uwagę na jej grubość, bowiem zbyt cienkie produkty, choć tańsze, mogą szybciej ulec zniszczeniu, zwłaszcza w wyniku częstego prania. Pościel z kory wysokiej jakości powinna posłużyć przez wiele lat i doskonale prezentować się w sypialni. Duży wybór kolorów i wzorów pozwoli dobrać pościel zarówno do tradycyjnego, romantycznego wnętrza, jak i do bardziej nowoczesnego pokoju.

Inspirowane: Madley.pl – pościel jednobarwna 160×200